Medimagazin logo

Tüp bebek tedavisinde ilk denemede yüzde 30 katılım payı

Yardımcı üreme yöntemi (tüp bebek) tedavisinde, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortalı (SSGSS) olanlardan ilk denemede yüzde 30, ikinci denemede yüzde 25 oranında katılım payı alınacak
Tüp bebek tedavisinde ilk denemede yüzde 30 katılım payı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Yardımcı üreme yöntemi (tüp bebek) tedavisinde, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortalı (SSGSS) olanlardan ilk denemede yüzde 30, ikinci denemede yüzde 25 oranında katılım payı alınacak.

TBMM Başkanlığına sunulan 2009 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısına göre, toplu iş sözleşmelerinden doğacak yükümlülükler, ihbar ve kıdem tazminatı ödemeleri, asgari ücret ve sigorta prim artışı nedeniyle meydana gelecek ödenek noksanlıkları, Maliye Bakanlığı bütçesinin, "personel giderlerini karşılama ödeneği" ile "yedek ödenek" tertiplerinde yer alan ödeneklerden aktarma yapılarak karşılanabilecek.

Sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kapsamında istihdam edilenler ile bunların bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin, yeşil kart sahiplerinin, 2009'da, ayakta tedavilerinde hekim ve diş hekimi muayenelerinden 2 TL katılım payı alınacak.

Bu kişilerin, 2009 yılında, ortez, protez, iyileştirme araç ve gereçlerinin bedelleri üzerinden, gereksiz kullanımı azaltmak amacıyla yüzde 10-20 arasında katılım payı alınacak. Ancak bu katılım payı, asgari ücretin yüzde 75'ini geçemeyecek. Yeşil kart sahiplerinin katılım payları ise talepleri halinde geri ödenecek.

Tasarıyla, Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu hükümleri uyarınca kamu görevlileri sendikasına üye olan ve kendisinden üyelik ödentisi kesilen kamu görevlilerine her ay için verilen 5 YTL sendika ödeneği, ödeneğin adı toplu görüşme primi olarak değiştirilerek, 10 TL'ye çıkarıldı.

AA
tüp
bebek
tedavisinde
ilk
denemede
yüzde
30
katılım
payı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir