Medimagazin logo

TÜBA Kayseri'de kök hücre çalıştayı yapacak

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), kök hücre tedavilerinin ve bu alanda yapılmakta ya da yapılacak olan çalışma, uygulama ve araştırmaların taşıdığı stratejik önemin farkındalığı ile, 27-28 Aralık 2013 tarihinde Kayseri Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde Ulusal Kök Hücre Politikaları Çalıştayı’nı düzenliyor.
TÜBA Kayseri'de kök hücre çalıştayı yapacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleşecek olan Çalıştay, TÜBA Kök Hücre Çalışma Grubu Eşyürütücüsü Prof. Dr. Bülent Zülfikar, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Necati Demir, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Kök hücre ile ilgili Türkiye’deki tüm paydaş temsilcilerinin katılacağı Çalıştay’la, kök hücre çalışmalarına ilişkin ihtiyaç ve eğilimlerin; fırsat ve zorluklar ile güçlü ve zayıf yönlerin belirlenmesi, paydaşlar arası koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi, standardizasyonun sağlanması, önceliklerin ve izlenecek politikaların belirlenmesine yönelik önerilerin üretilmesi amaçlanıyor. Böylece ülkemizin bu alanda, bilim, araştırma ve uygulama kapasitesi ve performansının geliştirilmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

28 Aralık’ta, “Ulusal Kök Hücre Politikaları Çalıştay Raporu”nun oluşturulmasına yönelik olarak çalıştay masalarının raporları ortak oturumda tartışılacak ve Çalıştay basın toplantısı ile sona erecek.

tüba
kayseri'de
kök
hücre
çalıştayı
yapacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir