Medimagazin logo

TTB'ye bayrak tepkisi!

TTB'ye bayrak tepkisi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MERKEZ KONSEYİNE KINAMA ve ÇAĞRI

Adının başında “TÜRK” ibaresi geçen Tabipler Birliği yönetiminde olan ekibe sesleniyoruz.

Türk Bayrağı’nın indirilmesine sessiz kalmanızı kınıyoruz.

 Bu ülkenin hekimleri her zaman bu ülkenin Bayrağı, Bağımsızlığı, Birliği için mücadele etmiş bu uğurda canlarını feda etmişlerdir.

Bu Vatanın Tıbbiyelileri söz konusu Vatan, Bayrak olunca Çanakkale’de topluca şehit olmayı göze almışlardır. 14 Martlar bu kahramanlarımız için düzenlenmektedir.

Temsil etme iddiasında olduğunuz bizleri değil amacı bu Vatana hizmet etmek olmayan grupları desteklemeniz bizlere, atalarımıza ihanettir.

 Bu saatten sonra ekibinize düşen bu görevden ayrılmak ve bir daha talip olmamaktır.

 Dr. Lütfi TİYEKLİ

TTB Kahramanmaraş Merkez Konsey Delegesi
 

ttb'ye
bayrak
tepkisi!
Yorum (30)
cemil yayık
sayın meslektaşım, duyarlılığınıza tüm kalbimle katılıyorum, meslek örgütümüz çok seçicidir, buna bayrak da eklenmiştir, Türk bayrağı bu kapsam dışında olduğu için ses çıkmaz efendilerden. bu seçicilik şu ana kadar gördüğüm kadarıyla: hekim hakları dışında politikalar, cezaevleri, barajlar, nükleer santraller, sosyolojik ve kültürel konular (sadece kürtleri kapsıyor),milli çıkarların aleyhine olan konular, cenazeler(özellikle militan olacak). onun dışında hekimlerin hakları, anne ve bebek ölümleri, trafik kazalarından olan ölümler, halkın sağlık konusunda bilinçlendirilmesi gibi konular hiç ilgi alanına girmez.
0
Cevapla
Opr.Dr.Rasim Levent Kılıçaslan
Tüm devlet resmi kurum tabelalarından Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) İBARELERİ KALDIRILIRKEN DE KEŞKE BÖYLE TEPKİ VERSEYDİNİZ ! Devletin resmi daireleri, bakanlıkları, valilikleri ve kamu kuruluşlarından Türkiye Cumhuriyeti(T.C.) ibaresini kaldıran zihniyetle devletin egemenlik alametini Türk Bayrağını askeri karargah'dan indiren-indirttiren ve buna sözde açılım için göz yuman zihniyet aynıdır ve ortaktır ! T.C.K. Md 301 ve 302 !
0
Cevapla
necati doğruer
TTB merkez konseyinin yegane görevi üzerine vazife olmayan marjinal konularla (ülkenin bölünmesi, teröristlerin cezaevi koşullarının iyileştirilmesi, amacı belirsiz çevre örgütleri ile HES ve nükleer enerji karşıtlığı, vs) ilgilenmek haline gelmiştir. lütfen adınızdan Türk ve Tabip kelimelerini kaldırın, icraatlarınız bu ikisine de zarar veriyor. ya da asli görevlerinizi açıp tüzüğünüzden okuyun.
0
Cevapla
op dr
Tebrikler. Bölücü örgütlere sempati duyanların derhal ttb den gitmeleri lazım artık.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
meslektaşımız op.dr.rasim levent kılıçaslan'ın yorumu tutarlı,mantıklı ve doğrudur. ne yazıkki ttb'nin tutumu için aynı şeyleri söyleyemiyorum. ama şöyle bir durum var:bayrak indirilmesi konusunda açıklama yapmayan ttb(hdp genel başkanı sabahat tuncel bile öyle ya da böyle olayı tasvip etmediklerini belirtmiştir)bundan sonra bölge ile ilgili olaylara "bayrak olayında olduğu gibi" kayıtsız kalırsa işte o zaman tutarlı davranmış olacaktır. kendilerinden bunu bekliyoruz. lütfen eleştirdikleri iktidar gibi davranmasınlar. değilse ne tür bir omurgaya sahip olduklarını açık ve net ortaya koysunlar. hepimizin mevcut düşüncelerini bir kenara bırakacak olursak,bunu kendilerinden duymamız en doğrusudur. açıklama bekliyoruz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir