Medimagazin logo

Torba Yasa tehlikeye girdi!

Kaynak: MEDİMAGAZİN - DR.İBRAHİM ERSOY
Torba Yasa tehlikeye girdi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Torba Yasa olarak bilinen Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Tasarı'nın TBMM Genel Kurulu'nda gmrüşmelerine dün başlandı.

Geç saatlere kadar süren görüşmelerde 56 maddeden oluşan Torba Yasanın 19 maddesi görüşüldü. Geriye kalan maddeler ise Sağlık Bakanının İstanbul'daki programı nedeniyle pazartesi günü görüşülmeye devam edilecek.

Ancak salı günü Genel Kurulda Bütçe Görüşmelerinin başlayacak olması Torba yasanın tüm maddelerinin görüşülmesiyle ilgili soru işaretleri doğuruyor. Genel Kurul geriye kalan 36 maddeyi 1 günde geçirmek zorunda kalacak.

son
daki̇ka:
torba
yasa
tehlikeye
girdi!
Yorum (32)
s.k.
bence başbakanımız ucube dediği o heykeli nasıl yıktırdıysa, bu ucube yasaları geçirmekten de öyle vazgeçmeli.
0
Cevapla
Muzaffer
Zaten içinde emekli hekim ve kurum hekimi maaş iyileştirmesi olmayan ayıplı, ucube bir torba yasaydı, isabet olur. İlahi adalet işte
0
Cevapla
Musa
Sağlık Bakanlığı dışında Döner ve Ek Denge Tazminatı (askeri dr a ödenen) alamayan binlerce Hekimin ücretlerinde iyileştirme acil bir zorunluluk iken, bunu görmeyip abesle iştigal etmeyen bir Meclis arıyorum.
0
Cevapla
kemal aksoy
Geçse ne olacak ki,Askere, polise sağlık hizmeti verme serebst,Hekime ise eğer evinde ya da başka bir mekanda anne-babasına veya yeğenine sağlık hizmeti verirse,2 trilyon para cezası ve de ilaveten 1- 3 yıl hapis cezası.Hakim sanığa sordu;suçun ne? Cevap:Ben 30 yıllık hekimim,suçum grip olan annemi muayene ve tedavi etmek. Al sana 2 trilyon para ve 3 yıl hapis cezası. Haydi hayırlı olsun. Peki ben profesörüm,devlet baba bana mesaiden sonra eğer %50 ye girersem bir özel hastanede en fazla emeğinin ve cironun %25 ini alarak çalışabilirsin veya bir işyerinde işyeri hekimliği yapabilirsin diyor.Neden özel hastane.Ey devlet baba,özel hastanelere sizin ortaklığınız mı var ki onlar için adı tam gün olan ama aslında tam güm olan bir kanun için yıllardır uğraşıyorsunuz.60 yaşından sonra ben kendi muayehanemi kapatıpda bir müteahitin boyunduruğu altınamı gireceğim.Devletim adına üzülüyorum.Sayın bakan ayrılanların dönüşünü bekliyormuş,galiba tatlı bir uykuda şirin bir rüya görüyor sayın bakanımız.
0
Cevapla
Dr Hakan
Bende geçenlerde markete gittim,torbayı aşırı doldurdum, bir yarıldı içindeki her şey yerlere saçıldı, süt şişesi kırıldı, acayip kötü oldu...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir