Medimagazin logo

Tıp hukuku yüksek lisans programına kayıtlar başladı

Türkiye'nin ilk tıp hukuku yüksek lisans programı İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde açıldı.
Tıp hukuku yüksek lisans programına kayıtlar başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye'de tek olan program tezli ve tezsiz iki ayrı programdan oluşuyor. Tezli programa 8 öğrenci alınırken, yabancı dil ve ALES notlarının 65 olması gerekiyor. Tezli programa sadece tıp ve hukuk fakülteleri mezunları katılabiliyor.

Tezsiz programa ise 25 öğrenci alınacak. Yabancı dil ve ALES şartı bulunmuyor. Bu programa 4 yıllık herhangi bir fakülte mezunları katılabilecek.

Her iki programa da 2 şer yabancı uyruklu öğrenci alınacak.

Programın koordinatörlüğünü yürüten İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Hukuku Araştırmaları Birimi yöneticisi ve Medimagazin yazarı Prof. Dr. Dr. h.c. Hakan Hakeri, programda tıp hukukuna giriş, tıpçılar için hukuka giriş, hukukçular için tıbba giriş, hukukçular için tıbbi terminoloji, tıp ceza hukuku, adli tıp ve hekim hatalarına yaklaşım, tazminat sorumluluğu, tıp hukuku ve insan hakları sorunları, iletişim teknikleri gibi derslerin yer alacağını söyledi.

Kayıtlar 20 Ocak'ta başladı ve 31 Ocak'a kadar devam edecek. Dersler ise 24 Şubat'ta başlayıp 30 Mayıs'ta bitecek. Tezsiz programda dersler hafta sonu ve akşamları yapılacak. Tezli programda ise dersler hafta içi olacak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde yakın zamanda uzaktan eğitimin başlamasıyla beraber, tıp hukuku alanında da uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans programı da açılması planlanıyor.

tıp hukuku yüksek lisans programı
medeniyet üniversitesi
hakan hakeri
tıp hukuku
yüksek lisans
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir