Medimagazin logo

Tıp fakültelerinde kadavralara don giydiriyorlar!

Doç. Dr. Şakir Çınkır çarpıcı bir iddiayla ortaya koydu: Kadavralara don giydirerek çalışma yürütülüyor...
Kaynak: SÖZCÜ
Tıp fakültelerinde kadavralara don giydiriyorlar!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şakir Çınkır, giderek uzaklaşılan bilimsel ve çağdaş eğitimde hangi noktada bulunduğumuzu çarpıcı bir iddiayla ortaya koydu: Kadavralara don giydirerek çalışma yürütülüyor…

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü“ öncesinde “laiklik ve kadın“ paneli düzenledi. Panelde, laiklik kavramının kadın hakları açısından önemine değinilerek “din“, “vicdan özgürlüğü“, “din ve devlet işlerinin ayrılması“ konuları tartışıldı. Panelin konuşmacılarından biri olan Şakir Çınkır, laik ve bilimsel eğitim olmadan ne kadına şiddet ne de çocuk istismarının önüne geçilemeyeceğini belirterek şunları kaydetti: “Laik eğitim; bilimsellikten ve çağdaşlıktan yararlanmaktır. 21 yüzyılda bilim çağında bilimle rekabet hızla arttığı bir çağda tıp fakültelerinde kadavralara don giydirerek onlar üzerinde çalışma yürütülüyor.”

tıp
fakültelerinde
kadavralara
don
giydiriyorlar!
Yorum (13)
bozeren
tipik bir algı operasyonu haberi. başlığından bile anlaşılıyor. haberin kaynağına bile bakmadım. bari yalanı biraz kuyruklu atsaydınız da, inanılabilir olsaydı. :)
0
Cevapla
öt
inanmam...
0
Cevapla
uzman
Eğer kadavrada çalışılan, öğrenilen bölge genital bölge değilse mesela kol bacak gibi ekstremiteler veya boyun sırt gibi bölgelerse genital bölgenin kapatılmasının ne sakıncasının olduğunu anlayamadım.
0
Cevapla
Ekrem Karton
Muhalefet yapacaz diye iyice saçmaladılar. İspatın varsa kanıtla arkadaş. Sen nasıl akademisyensin? Köy kahvelerindeki insanlar senden çok daha dolu tartışmalar yapıyor. 7 haziranda da her zamanki gibi halk cahil bizim gibi zeki insanlara oy vermedi derler. Şimdi kadavralara mini etek giydiriyoruz goygoyuna başlarlarsa şaşırmam. Ayrıca Ankara Üniv. de veya YÖK te etik kurul falan yok mu? Akademik titrini böyle kullanan bir insanın üniversitede devam etmesine etik kurullar bir şey demiyor mu?
0
Cevapla
Ahmet Bozdoğan
Üniversiteden bir açıklama gelir herhalde.Doğru olduğuna inanmıyorum ama donları nereden temin ediyorlar acaba(çeşit çeşit don var )?::))
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir