Medimagazin logo

Teröre bir sağlık şehidi daha

Beytüşşebap İlçesi'ndeki çatışmanın ardından Şırnak kent merkezinden ilçeye giden, içinde sürücü ile 2 sağlık görevlisinin bulunduğu ambulansın şoförü teröristler tarafından şehit edildi.
Teröre bir sağlık şehidi daha
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Beytüşşebap ilçesindeki terör saldırısında bölgeye sevk edilen ambulansa uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu şoför hayatını kaybetti, iki sağlık personeli kaçırıldı.

Alınan bilgiye göre, ilçede bölücü terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerine düzenlenen, 2 askerin şehit olduğu, 8 asker ve bir geçici köy korucusunun yaralandığı saldırıda yaralıların hastaneye ulaştırılması için bölgeye sevk edilen ambulansa da teröristlerce uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu.

Saldırıda şoför hayatını kaybetti, ambulanstaki iki sağlık görevlisi teröristlerce alıkonuldu.

Güvenlik güçlerince bölgede başlatılan operasyon sürüyor.

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beytüşşebap'taki terör saldırısında bölgeye sevk edilen ambulansa ateş açılmasına ilişkin, "Ambulanstaki diğer iki sağlık görevlimiz ambulanstan kaçmayı, uzaklaşmayı başarmışlar. Şuanda nerede olduklarını bilmiyoruz. Ümit ediyoruz ki sağ salim kendilerine ulaşacağız" dedi.

Müezzinoğlu, Küçük Sanayi Sitesi'ndeki Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin (BESOB) bayramlaşma töreninin ardından Yeşil Mahallesi'ndeki Bursa İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (BİHMED) bayramlaşma törenine katıldı.

Törenin ardından Müezzinoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki terör saldırısında bölgeye sevk edilen ambulansa uzun namlulu silahlarla ateş açılmasıyla ilgili sorusu üzerine Müezzinoğlu, "Şoförümüz şehit edildi. Ambulanstaki diğer iki sağlık görevlimiz ambulanstan kaçmayı, uzaklaşmayı başarmışlar. Şuanda nerede olduklarını bilmiyoruz. Ümit ediyoruz ki sağ salim kendilerine ulaşacağız" yanıtını verdi.

Müezzinoğlu, vefat eden ambulans şoförünün henüz kimlik bilgilerinin gelmediğini de sözlerine ekledi.

teröre
bir
sağlık
şehidi
daha
Yorum (3)
m. murat
Sağlık şehidi, maden şehidi, asansör şehidi, üst geçit şehidi,.. Din ile avutmaya devam!..
0
Cevapla
BAHRI YILDIZ
BU YÜREKLI ADAMIN ADI ŞEHMUS DURSUN ,BU YÜREKLI ADAM ILE 18 ay ÇALIŞTIM ,O BIZIM KOCA YÜREKLI AMBULANS ŞÖFÖRÜMÜZ ŞEHMUS DURSUN DUR. BANA SÜREKLI HOCAM BEN ACIL VAKALARIN ADAMIYIM BENI ATEŞİN İÇİNDE DAHI OLURSA gönder GIDER HASTAYI ALIR GETIRIRIM DERDI.VE BUGÜN ONUN VEFAT HABERINI DUYDUM. BUGÜN YINE EN ÇATIŞMALI BÖLGEDEN TEK KAYGISI OLAN HASTAYI KURTARMA ADINA KENDINI ATEŞE ATTI .BİR CAN KURTARMA ADINA CANINDAN OLDU. BEN KOCA YÜREKLI ŞEHMUS ABIMI KAYBETTIM .
0
Cevapla
ecz
Fırsat fırsat hemen paylaşın. E tabi sonra da yüzünüz kızarır mı? Çünkü onu polisler yaptı.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir