Medimagazin logo

Terör mağduru aileler özel hastanelerde ilave ücret ödemeyecek

Sosyal hayatta devrim yaratacak yeni tasarıdan genç ve emeklilere müjde çıktı. Terör mağdurları ise özel hastanelerden ek ücret vermeden yararlanacak
Kaynak: SABAH
Terör mağduru aileler özel hastanelerde ilave ücret ödemeyecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Meclis'e sunulan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası tasarısı ile sigortalıların yüzünü güldürecek önemli adımlar atılıyor. Eşi üzerinden sağlık yardımı alan esnafın prim borcu siliniyor. Terör mağduru aileler özel hastanelerde ilave ücret ödemeyecek. Erkek çocuklarda 18 yaşına kadar olanların genel sağlık sigortası sisteminden annebaba üzerinden olan yararlanma hakkı liseden sonra 20 yaşından gün almamak kaydıyla 4 ay ilave süre verilerek uzatılıyor. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar bu aylıkları kesilmeksizin çalıştırılamazken, bu kişilere borçların ödenmesinde kolaylık getiriliyor.

ÖZEL HASTANE HAKKI
Terörle mücadelede malul kalanlar ile Kıbrıs, Kore ve İstiklal Savaşı gazisi olarak şeref aylığı bağlanmış olanlardan, devlet hastanesinden sevkli gitmeleri halinde kendilerinden ya da eşlerinden özel hastaneye müracaatlarında ayrıca ilave ücret alınmıyordu. Zorunlu sevk sisteminin kalkmasıyla özel hastaneye giden bu kesimden ek ücret alınmayacak.

terör
mağduru
aileler
özel
hastanelerde
ilave
ücret
ödemeyecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir