Medimagazin logo

Tekirdağ'da doktora saldırı iddiası

Tekirdağ Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. T.M., doğum yaptırdığı bir hastanın yakınları tarafından poliklinik odasında tartaklandığını öne sürerek polise şikayette bulundu.
 Tekirdağ'da doktora saldırı iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gözaltına alınan doğum yapan S.T.'nin babası, erkek kardeşi ve eşi alınan ifadelerinin ardından savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak serbest bırakıldı.

İddiaya göre, Dr. T.M.'nin bir süre önce doğum yaptırdığı 28 yaşındaki S.T. taburcu olup evine getirildikten bir süre sonra rahatsızlanınca, özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan kontrolde S.T.'nin doğuma bağlı olarak kansız kaldığı ve bu nedenle rahatsızlandığı söylendi.

S.T.'nin 57 yaşındaki babası M.T., 28 yaşındaki erkek kardeşi H.T. ve 30 yaşındaki eşi N.T., Dr. T.M.'nin görev yaptığı Devlet Hastanesi'ne giderek görüşmek istedi. Poliklinik odasına giren hasta yakınları doktor M.T.'ye, S.T.'nin kansız kaldığını ve rahatsızlandığını söyledi. Bunun üzerine çıkan tartışmada iddiaya göre S.T.'nin yakını 3 kişi, doktora saldırdı. Güvenlik görevlilerince ayrılan kavganın ardından doktor T.M., sağ gözü ve burnuna darbe aldığı için rapor alarak polise şikayette bulundu. Hastaneye gelen polis ekipleri S.T.'nin babası, erkek kardeşi ve eşini gözaltına alarak Çarşı Polis Merkezi'ne götürdü.

SERBEST BIRAKILDI

Eşinin kansız kaldığını gittikleri özel bir hastanedeki doktordan öğrendiklerini ve bunu sormak için Devlet Hastanesine gittiklerini ifade eden S.T.'nin eşi N.T., tartıştıklarını ancak doktora saldırmadıklarını söyledi. Polis Merkezi'ndeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli savcılık sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Tekirdağ Tabipler Odası ve Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği de doktora saldırıyı açıklama yaparak kınadı. Mağdur Dr. T.M. olayla ilgili olarak konuşmak istemediğini söyledi.

tekirdağ'da
doktora
saldırı
iddiası
Yorum (5)
dr zeynep
Bizi yeni yine biz yakarız...
0
Cevapla
Ahmet Bozdoğan
Dr.Kardeşim,psikolojim bozuldu de ,bundan sonra hiç müdahale yapma,plk. yap performansı doldur,evine git,huzur içinde UYU.Geçmiş olsun.
0
Cevapla
Mal
Uğradığım saldırılarda malesef hep diğer doktorların suçu var. Ya tedavimi suçlamıştır, ya da hastayı başından atmak için bazı şeyleri üstüme yıkmışlardır. Hekim arkadaşlar, bugün bana , yarın size. Özellikle hekimlere saldırıların arttığı şu dönemde birbirimizi koruyalım. Bence dünyanın en adi doktoru haklı bile olsa meslektaşını kötüleyendir. Saldırıların yüzde doksan nedeni hekimler ve yardımcı sağlık personelidir.
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
sen vicdansıza bak saldırmadım tartıştım diyor!utanmadan peki gözü ve burnu nasıl darbe alıyor !ve.....savcı hasta sahibine inanıyor ve serbest kalıyor........işte türkiye bu!
0
Cevapla
RKTR
Türk sağlık sisteminin sistematiği şu şekildedir: • Tıp doktorları en yoğun ve zorlu eğitimi alırlar. • Hasta bakımına ilişkin tüm fiziksel, zihinsel ve manevi emeği onlar sarfeder, tüm ruhi stresleri onlar çekerler. • Hastaları onlar iyileştirirler. Memlekette ortalama ömür uzadıysa, onların bu ölçülemez emekleri sayesinde olmuştur. • Tüm mesuliyetler de (tıbbi, idari, hukuki, vicdani) onların üzerindedir. • PARAYI ONLAR KAZANDIRIRLAR. Ama çoğu 3-30 paraya köpek gibi çalıştırılırlar. Parsayı patronlar, CEO’lar ve torpilli non-doktor kadrolar götürür. • Yukarıdaki örnekte de olduğu gibi, her çeşit sözel, fiziksel saldırıya ve iftiraya uğrayanlar da onlardır. • Nihayet; dünyada başka hiçbir ülkede bulunmayan Milli Tıp Hukuku Formülü de sadece ve sadece tıp doktorları içindir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir