Medimagazin logo

Tazminatı kurum ödeyecek

Kaynak: HABERTÜRK
Tazminatı kurum ödeyecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
tazminatı
kurum
ödeyecek
Yorum (3)
RKTR
16.000'den fazla adli vaka. Yani şikayet edilmiş S.B. doktorları. Davaların yarısı da kaybedilmiş. Bu tazminatlar kime rücu edilecek peki ? Sorunun cevabını biliyorsunuz ..
0
Cevapla
hasan ekim
Doktorları sembolik ücretle çalıştıran devletin trilyonluk tazminatı da ödemesi gerekir. Çünkü tazminat bir kişinin 2-3 yıllık gelirinden fazla olamaz. Şimdi ise hekim bin yıl çalışsa da ödeyemeyeceği bir tazminat ile karşılaşıyor.Böyle olunca tazminat kazanan da birşey alamayacak. Artık hekimler basit bir memur statüsünde. Devlet rücu hakkını kullansa bile fark etmez. Hekim serbest çalışsa acil olgularla karşılaşmaz veya acil ve riskli olgulara girişim yapmaz. Devlette ise zorunlu olarak acil olgulara girişim yapmak zorunda, yani riski alıyor. Dolayısıyla zorlamayı yapan devlet de rücü hakkını kullanmadan ödeme yapmak zorunda. Zannedersem bu sebelerden hekimlere rücü edecek olası davalar ya anayasa mahkemesinden ya da AİHM den dönecektir.Yasa yapıcılarımız malpraktis yasalarını batıdan çalışma ortamını ve süresini ise doğudan sundukları için tutarsızlık içindeler, böyle olunca tüm bu konu ile ilgili davalar ya anayasa mahkemesinden ya da AİHM den geri dönecektir.Benzer olarak da özel hastanelerde tazminatları hekime yansıtamazlar.
0
Cevapla
enes
KÖRLER SAGIRLAR BİRBİRİNİ AGIRLAR.sonucta gene avukatlar trilyonluk davadan yüzde almak icin calısacaklar dava kaybeden hastane calısanları döner sermaye almayacak ve sadece 1 avukat ve hasta icin yüzlerce saglıc calısanı bırakın mesaiyi nöbetinin ücretini alamayacak.HASTADAN BASVURUYA VEYA AMELİYAT NEYSE ALINAN ÜCRETİN BELLİ ORANDA KATI KADAR BİR SINIRLAMA GETİRİLMELİ TAZMİNAT DAVALARINA
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir