Medimagazin logo

"Tapu çetesi"ne doktor ve rahip de karıştı

Kimsesiz yaşlıların evlerini zorla ellerinden alan “Tapu Çetesi” operasyonunda villası zorla satışla elinden alındıktan sonra ölen Vanda Ayaşlı’ya “Ölüm raporu” veren doktor ile olaya karştığı ileri sürülen bir rahip ile birlikte toplam 5 kişi daha adliyeye sevkedildi
"Tapu çetesi"ne doktor ve rahip de karıştı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Kimsesiz yaşlıların evlerini zorla ellerinden alan “Tapu Çetesi” operasyonunda villası zorla satışla elinden alındıktan sonra ölen Vanda Ayaşlı’ya “Ölüm raporu” veren doktor ile olaya karştığı ileri sürülen bir rahip ile birlikte toplam 5 kişi daha adliyeye sevkedildi.

İstanbul'da, ''yaşlı ve kimsesiz kişilerin evlerini tehdit yoluyla ele geçirdiği''
iddia edilen ve içinde tapu müdürünün de bulunduğu suç örgütüne yönelik
soruşturmada 4 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan biri, çetenin
eline düşen ve zorla villasını çeteye sattığı belirtilen Vanda Ayaşlı’nın ölüm
raporunu veren doktor. Bir diğeri ise daha önce soruştuma sırasında ifadesine başvurulan Samatya Surp Anarad Higutyun Ermeni Katolik Kilisesinde görevli rahip Abaraham F.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, soruşturma kapsamında daha önce ifadesine başvurulan Samatya Surp Anarad Higutyun Ermeni Katolik Kilisesinde görevli rahip A.F. ile söz konusu suç örgütünce Beykoz'daki yalısı elde edildikten sonra öldürüldüğü öne sürülen Vanda Ayaşlı Esen'in ''ölüm raporu''nu verdiği öğrenilen doktoru gözaltına aldı. Ekipler soruturma kapsamında 3 kişiyi daha göz atına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 kişi İstanbul’daki Beşiktaş Adliyesi’ne sevkedildi.

Zanlıları şu sıra sağlık kontrolünden geçiriliyor.

Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülen bu kişilerin, yarın Beşiktaş'taki İstanbul
Adliyesine sevk edileceği bildirildi. Soruşturma kapsamında, suç örgütünün lideri olduğu iddia edilen Çetin A. ile Beykoz Tapu Müdürü Gülten D.T'nin de aralarında bulunduğu 6'sı kadın toplam 14 kişi daha önce tutuklanmıştı.

HABERTÜRK
"tapu
çetesi"ne
doktor
ve
rahip
de
karıştı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir