Medimagazin logo

Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yangın!

  İstanbul Gaziosmanpaşa'da bulunan Taksim İlk Yardım Hastanesinde yangın çıktı. Yangının kontrol altına alındığı, itfaiyenin çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.
Kaynak: HÜRRİYET
Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yangın!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Binanın çatısında ve cephe bölümünde alevli şekilde süren yangına, itfaiye ekiplerince müdahale edildi.

 

 

Bu arada, hastanedeki hastaların itfaiye ve sağlık ekiplerince tahliyesi ve başka hastanelere sevki sürüyor. Bazı hastalar, itfaiye merdiveniyle binadan indirildi.

 

 

İ

Hastane çevresinde güvenlik amacıyla polis ekiplerince önlem alındı. Ayrıca bazı görevlilerin hastanedeki cihazları dışarı çıkardığı görüldü. 

Sağlık Bakanı Demircan: Tüm hastalar tahliye edildi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Demircan, yangına ilişkin basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bütün hastalarımız hastaneden çıkarıldı ve en yakın hastanelere ambulanslarla sevk edildi. Yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmalar sürüyor. O çalışmalar neticelendiğinde açıklamayı yaparız." dedi.

Hastanede radyoaktif iyot bulunduğunu ifade eden Demircan, "Bununla ilgili bir sıkıntı var mı diye bakıldı, ölçüldü, en ufak bir sıkıntı yok. Her türlü soruşturma başlatıldı ve soruşturma sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacağız." diye konuştu.

 

"Büyük bir kısmıyla kontrol altına alındı"

İstanbul Valisi Şahin, olay yerinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şahin, şunları söyledi:

"Şu anda yangın büyük bir kısmıyla kontrol altına alındı. İtfaiyenin verdiği bilgiye göre içeride yangın yok, duman var, dumanın tahliyesi yapılıyor. Yangın, dış yüzeyde ve çatıda meydana geldi. İçerideki hastaların hemen tamamı tahliye edilmiş durumda. İki başsavcı vekilimiz ve dört savcımızın konuyla ilgili görevlendirildiğini şimdi bana söyledi. Tabi geçmiş olsun diyoruz. Allah böyle bir kazayla bir daha bizleri muhatap kılmasın. Umudumuz ve inşallah neticesi de böyle olur, en büyük sevincimiz bir can kaybı şu ana kadar yaşanmamış olması, şu ana kadar böyle bir bilgi gelmemiş olması. İnşallah sonuna kadar da bu bilgimiz teyit edilmiş olur." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bilgi aldı

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki yangın haberinin akabinde Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı telefonla aradı.

Erdoğan, Demircan'dan olay hakkında bilgi aldı.

son dakika
taksim eğitim ve araştırma hastanesi
yangın
Yorum (7)
Frankie Bellevan
İşin Aslına Bakılırsa Bu Tip olaylar Avuç Avuç Yüzkarasından başka Birşey değil.... Değilse ; Beyefendiler Buyursunlar bu durumların Mantık ve Akıl Çerçevesinde izahını Yapsınlar... Oysa Yıllardır En rahat ve En iyi Yaptıkları Şey , Bu tip Olaylardan Sonraki açıklamalar.... Kendilerini Yine Kasmasınlar... Her zamanki gibi Çok Rahat olsunlar... Bunlar da Geçer , Bunlar da Unutulur... Hem de Çabucak... Kim , Neyin Hesabını bunlardan soracak ???
6
Cevapla
Kıl
Faciadan dönülmüş.Koca hastane kağıt gibi birden nasıl tutuşur. Kullanılan malzeme güvenlik vs.bunlar hiç denetlenmez mi? İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?
10
Cevapla
aydin sinal
hastahane duvarlarini ucuz olsun diye petrol türevi panelalti PVC köpük ile izolasyon yaparsan kibrit yaksan tutusur,bu maddeyi söndürecek itfaiye daha dünyasa yok .almanyada hastahane,okul,metro v.s. gibi toplu insanin oldugu yerlerde yagli boya bile kullanilmasi yasak,PVC zaten heryerde yasak.
4
Cevapla
bozeren
İstanbul'da geçenlerde olan rezidans yangını da böyle olmuştu. bina sapasağlam ayaktayken yüzündeki kaplama malzemeleri yanmıştı. hem de ne yangın! çok fazla miktarda duman çıkararak, yangından kurtulan kişilerin dumandan boğulmasını garantileyen bir yangındı, maazallah! buradaki de aynısı. binaların yapımında yanıcı malzeme kullanmayın. kimbilir kağıt üstünde ne kadar başarılı, kaliteli bulunmuştur orası?! devletimin göze hitap eden, süslü, kağıt üstünde çok kaliteli gösterilen şeylere artık itibar etmemesi ne güzel olurdu!
18
Cevapla
drbilo
yanmayan ateşe dayanıklı dış cephe malzemeleri de var. yüklenici firma kim, ihaleyi nasıl almış. dr muayenehanesi için yangın tüpü yangın merdiveni olmayana ruhsat vermeyen mevzuat bu inşaata nasıl izin vermiş. araştırılmalı.
46
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir