Medimagazin logo

Suriye'den gelen yaralı sayısı artınca Hatay’a ambulans takviyesi yapıldı

Suriye’den son 24 saat içerisinde 80’nin üzerinde yaralı sınır hattına getirilince Hatay’a çevre illerden ambulans takviyesi yapıldı. Mersin ve Adana illerinden 10’ar adet, Kahramanmaraş’tan 2 ve Osmaniye’den 1 ambulans sınır hattında yaralı taşıdı.
 Suriye'den gelen yaralı sayısı artınca Hatay’a ambulans takviyesi yapıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Suriye’de yaşanan çatışmalarda yaralanan muhalif asker ve siviller Türkiye sınırına akın etti. Hatay’ın Reyhanlı ilçesine yakın olan Babul El Hawwa’ya bağlı Etarip kasabasında yaşanan şiddetli çatışmaların sesi Türkiye’den de duyuldu. Bombardımanın ardından sınır hattına çok sayıda yaralı getirildi. Aralarında çocukların da bulunduğu yaralıların çoğunda ciddi yanıkların bulunması çatışmaların şiddetini gözler önüne serdi.

        Reyhanlı’nın Kavalcık, Bükülmez ve Kuşaklı köylerinin Suriye ile olan sınır hattına getirilen yaralılardan 19’u Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Diğer yaralılar ilk müdahaleleri için Antakya Devlet Hastanesi ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Durumu ağır olan 40 Suriyeli, burada yapılan ilk müdahalenin ardından takviye olarak Hatay’a gönderilen ambulanslarla Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Ankara ve Osmaniye’deki hastanelere gönderildi.

suriye'den
gelen
yaralı
sayısı
artınca
hatay’a
ambulans
takviyesi
yapıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir