Medimagazin logo

Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın sonrası inceleme

Üsküdar'da bulunan Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangında ağır durumda olan bir yoğun bakım hastası hayatını kaybetti. İtfaiye ekiplerinin çalışmasıyla söndürülen yangında, hastaneye muayene için gelen diğer hastaların tedavilerinde aksama yaşanmadı. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı hastanede inceleme yaptı
Kaynak: DHA
Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın sonrası inceleme
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Üsküdar'da bulunan Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde saat 02.30 sıralarında yangın çıktı. 

Hastanenin 6'ncı katında bulunan ameliyathane kısmında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangının haber verilmesi üzerine, olay yerine çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Hastanede tedavi gören hastalar, çevrede bulunan diğer hastanelere sevk edildi.

 İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 4 saat süren çalışmalarıyla yangın kontrol altına alınarak, tamamen söndürüldü.  İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı hastanede inceleme yaptı.

 İncelemelerin devam ettiği yangın hakkında İstanbul Valiliği'nden de açıklama yapıldı. 

Üsküdar'da hastane yangını: 1 kişi hayatını kaybetti

Valilik tarafından yapılan açıklamada,  "İlk etapta Yoğun Bakım Servisi'nde bulunan kritik durumdaki 15 hastamız olmak üzere, diğer servislerde tedavi gören toplam 109 hastamız tedbir amacıyla civardaki hastanelere nakledilmiştir. Bu esnada ağır durumda olan bir yoğun bakım hastamız maalesef vefat etmiştir. İtfaiye ekiplerince söndürülen yangına müdahale sırasında dumandan etkilenen 4'ü sağlık, 6'sı itfaiye görevlisi olmak üzere 10 personel tedavi ve gözetim altına alınmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.  

Yangının çıktığı cerrahi blokta güvenlik önlemleri alındı. Duman tahliyesi için itfaiye ekipleri, camları kırdı ve hastane bahçesinde güvenlik önlemleri aldı. Hastanenin diğer polikliniklerinde ise, muayene için gelen hastaların tedavisine ara verilmedi.  

sultan abdulhamid han egitim ve arastirma hastanesi
uskudar
yangin
hastane
inceleme
Yorum (1)
virchow
eski gata haydarpaşa değil mi bu hastane yoksa yeni mi açıldı
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir