Medimagazin logo

Sosyal medyada gündem oldu: O doktorun sabrı takdir topladı!

Randevusuz gelen bir hasta, doktorun maskesini takmasını istemesi üzerine olay çıkardı. Maske takmamakta direnen hasta, doktoru da Sağlık Bakanlığına şikayet etmekle tehdit etti
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Sosyal medyada gündem oldu: O doktorun sabrı takdir topladı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Randevusu olmadığı halde muayene olmaya gelen bir hasta, doktorun maske takmasını istemesi üzerine tartışma çıkardı.

Randevusu olmamasına rağmen "Benim sıramda başkasını muayene edemezsiniz" diyen kişi, diğer hastaların muayene olmasına da engel oldu.

Karşısındaki hastaya muayenesi olmadığını ancak maske takarsa kendisini muayene edeceğini ifade eden doktor, "Ben randevusuz da hasta bakıyorum, hiç kimseyi mağdur etmiyorum, ben maskenizi takın dedim kötü bir niyetim yok, sizi muayene edeceğim" sözlerini kullandı. 

Doktorun sözlerine rağmen maske takmayan ve videoyu Sağlık Bakanlığına göndermekle tehdit eden hasta, çevredekilerin maske uzatması üzerine "Ben tuvalet kağıdı kullanmıyorum suratımda" sözleriyle maskeyi reddetti.

O anlar sosyal medyada paylaşılırken doktorun sabrı ise takdir topladı.

doktor
maske
randevu
hasta
Yorum (10)
Prof.Dr. leyla zer
bugün i̇ngiltere'den gelen hastamdan aldığım bilgiye göre; i̇ngilterede olay çıkaran hasta sağlık sisteminden düşürülüyor ve bir daha aile hekiminden bile hizmet alamıyormuş. zira ben de düşünüyordum; 10 saat acilde kuzu kuzu nasıl bekliyor bu insanlar diye. sağlık düzenleyicilerine duyurulur.
29
Cevapla
Yorumsuz
açıklama yapacak,bir başhekim yada il sağlık müdürü yada sağlık bakanı yok mu. kış uykusundalar mı yoksa yedi uyuyanlara mı katıldılar. her geçen gün taciz artıyor,idarecilerden tık yok.
22
Cevapla
Ömer hayyam
hakim ve savcıyı çek bakalım videoya...başına neler geliyor. hastane içinde video - ses çekmek yasaklanmalı...bu tacize maruz kalan beyin tedavi üretemez.
24
Cevapla
Kubilay Arslaner
ben de bir dr. olarak doktor hanımı sabrından dolayı tebrik ediyorum. o cahile de sözüm şu; umarım hayat boyu kendisi gibi insanlarla muhatap olur.
25
Cevapla
2nci Mabeyinci
@ömer hayyam sayın hocam: kimin umurunda ki ????
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir