Medimagazin logo

Soner Yalçın'ın Oda TV'sinden Profesör'ün yazısına sansür!

Her defasında sansüre karşı olduğunu dile getiren ODA TV, bir profesörün yazısını sansürledi.
Soner Yalçın'ın Oda TV'sinden Profesör'ün yazısına sansür!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Konuyu köşesine taşıyan Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, “Yoksa yazının yayımlanmama nedeni, Say'ın yazısında Yalçın'ın aşı karşıtlığını savunduğu yeni kitabı 'Kara Kutu-Yüzleşme Vakti'nde yazanların tam tersini söylemesi mi?” diye yazdı.

Olaydan hemen sonra yazısında Profesör Cem Say’ı ima ederek, "Yok öyle Şeytan'ın hanut gezilerine katılıp avantalarını yutup sözde 'bilim' yazmak” ifadelerini kullanan Soner Yalçın’ı eleştiren Tezel, “Bu, sansürden daha ağır bir suçlama!” ifadelerini kullandı..

Mevlüt Tezel'in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Ünlü gazeteci-yazar Soner Yalçın hakkında bu başlığı atacağım hiç aklıma gelmezdi ama onu sansür yapmakla suçlayan bir profesör. Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Cem Say'ın çocuklarına aşı yaptırmayanlara yönelik eleştiriler getirip tıp dünyasından referanslar verdiği 'Aşılar Hakkında Gerçekleri Okumaya Cesaretiniz Var mı?' başlıklı yazısı Yalçın'ın imtiyaz sahibi olduğu Oda TV'de yayımlanmadı.
Say da sosyal medya hesabından, "Oda TV'de yayımlanamayan yazım bugünkü Cumhuriyet'te" notunu paylaştı.
Yoksa yazının yayımlanmama nedeni, Say'ın yazısında Yalçın'ın aşı karşıtlığını savunduğu yeni kitabı 'Kara Kutu-Yüzleşme Vakti'nde yazanların tam tersini söylemesi mi?
Oda TV'nin yazar arşiv bölümüne baktım.
Say'ın 2014 yılından beri bazen ayda bir, bazen daha uzun aralıklarla yazıları yayımlanmış. En son yazısı 12.05.2019 tarihinde yayımlanmış. Ancak Say, Oda TV'nin yazarlar bölümünde hâlâ yer alıyor.
Yalçın'ın, dün isim vermeden Say'ı ilaç lobilerinin hanut gezilerine katılıp şeytanın avukatlığını yapmakla suçladığı yazısı şöyle bitiyordu: "Yok öyle Şeytan'ın hanut gezilerine katılıp avantalarını yutup sözde 'bilim' yazmak." Bu, sansürden daha ağır bir suçlama!

AŞI KARŞITLIĞI
Yalçın'ın son kitabında bahsettiği gibi ilaç lobilerinin kirli ilişkileri mutlaka sorgulanmalı.
Ancak aşı karşıtlığı gibi önemli bir konuyu da Yalçın gibi komplo teorileriyle savunamazsınız, elinizde bilimselliği kanıtlanmış veriler olmalı.
Say'ı tanımam etmem, hanut gezilerinin çok mu etkisinde kalıyor bilmem. Öte yandan Say'ın "Ülkemizde aşı reddi saçmalığı nedeniyle hastalık vakaları yıldan yıla çoğalıyor...
İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir" sözüne katılıyorum.
Özetle her fırsatta sansürden dert yanan Yalçın'ın, fikirlerine karşı çıktığı için kendi yazarının yazısını yayımlamaması sansürdür.
Sağlık gibi önemli konulardan karşıt görüşe yer vermemenin affı olmaz. Bu sansür Yalçın'a hiç yakışmadı.

soner yalçın
prof. cem say
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir