Medimagazin logo

Üroloji uzmanı hastası tarafından bıçaklandı!

Iğdır Devlet Hastanesi Üroloji Kliniği’nde görev yapan Dr. Serkan Yarımoğlu hastası tarafından bıçaklandı.
Üroloji uzmanı hastası tarafından bıçaklandı!
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Iğdır Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktor, hastası tarafından bıçaklandı. Yaralı doktor ameliyata alınırken olayın şüphelisi İbrahim K. yakalandı.

Iğdır Devlet Hastanesinde bugün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda iddiaya göre, bir hasta ile hastanede görevli Ürolojı Uzmanı Serkan Yarımoğlu arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada hasta yakını İbrahim K. doktoru göğsünden bıçaklayarak yaraladı. Yaralanan doktor hastanede ameliyata alınırken, olaydan sonra kaçan şüpheli İbrahim K. yakalanarak gözaltına alındı.


Öte yandan şüpheli İbrahim K.’nın doktora "Beni kısırlaştırdınız sizin yüzünüzden ailemden ayrıldım" dediği öne sürüldü.

VALİ ÜNLÜ: PSİKOLOJİK SORUNLARI OLAN BİR ŞAHIŞ

Ağır yaralanan Dr. Serkan Yarımoğlu'nun ameliyatı sürerken, Vali Enver Ünlü açıklama yaptı. Şüphelinin, tıp dilinde 'bipolar bozukluk' diye tabir edilen psikolojik problemi olan bir kişi olduğunu belirten Vali Ünlü, şunları söyledi:

"Doktorumuz kalbin altında ve karın boşluğunda iki bıçak darbesi ile bugün hastası tarafından maalesef poliklinik hizmeti verirken bıçaklanmış. Sabahleyin hastayı muayene etmiş doktorumuz, gerekli tetkik ve tahlilleri istedikten sonra bir de psikiyatri servisine görünmesini istemiş. Herhalde hastanın bu sevk hoşuna gitmemiş olacak ki; öğlenden sonra tekrar gelmiş. Hemşire hanım da tahlil sonuçlarını göstermeye geldiğini düşünürken, hemşire hanımın poliklinik dışına çıktığı bir anı kolladığında içeride hekimimizi maalesef iki yerinden bıçaklamış. Poliklinikte bekleyen vatandaşlarımızın müdahalesi sonucu doktorumuz acil bir şekilde ameliyata alındı. Başhekimimiz cerrah, buradaki diğer cerrah arkadaşlarla birlikte gerekli müdahaleler yapıldı ve biraz önce Kars valimizle görüştüm. Kars'tan da cerrah olan genel sekreterimiz geliyor. Şu an için durumu iyiye gidiyor. Kısa sürede sağlığına kavuşacağını ümit ediyoruz, dua edelim hepimiz. Gerekli müdahale yapıldı, stabil duruma getirildi doktorumuz. Kalp damar cerrahımız da çok yakın, gelmek üzere. Sevk gerekiyorsa, bir üst kuruma muhtemelen Erzurum'a sevk edeceğiz. Diğer cerrahi müdahaleler yapıldı, kalple ilgili küçük bir temas olduğunu söyledi başhekimimiz, onunla ilgili kalp damar cerrahının görmesi lazım. Şahısla ilgili adli tahkikat başladı.Psikyatrik problemleri olan, tıp dilinde bipolar bozukluk diye tabir edilen psikolojik problemi olan bir şahıs. Şu an emniyette sorgusu devam ediyor. Üniversite mezunu sivil vatandaş. Doktorumuzun eşi de bu hastanede hemşire."


Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

28 Eylül 2017 tarihinde (bugün), Iğdır Devlet Hastanesinde görevli Üroloji Uzmanı Op. Dr. Serkan Yarimoglu bir hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştır.

 

Göğüs ve batın bölgesinden yaralanan hekimimize kalp damar cerrahi ve genel cerrahi uzmanlarımız derhal müdahale etmiştir.

 

Yapılacak ameliyat sonrası olası ihtiyaç durumuna binaen hava ambulansımız hazır bekletilmektedir.  Yine tedbiren Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesi KVC Yoğun Bakım Ünitesinde gerekli hazırlıklar yapılmıştır.

 

Menfur saldırıyı gerçekleştiren şahıs yakalanmış ve adli işlemler başlatılmıştır.

 

Sayın Bakanımız Ahmet Demircan saldırıya uğrayan hekimimizin sağlık durumunu ve olayı bizzat takip etmektedir.

 

Bu çirkin saldırıyı kınıyor; saldırıya uğrayan hekimimize acil şifalar diliyoruz.

 

şiddet
bıçaklama
doktor
iğdır
Yorum (38)
dr.
sağlıkta dönüşüm devam ediyor.hasta memnuniyeti artıyor.
0
Cevapla
Burcuuyar
Doktorsuz kalın, zaten yakında teknisyen bile olamıycak hekimler mezun olucak sonrası kaos net!!!!!
0
Cevapla
surgeon
Iğdır devlet hastanesinin yeni ismi belli oldu....
0
Cevapla
bozeren
umarım kurtulur. acil şifalar diliyorum. bu olayın sorumlularının kanun önünde hesap vermesinin sağlanması gerekir.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
Meslektaşımıza Allahtan Acil Şifa diliyorum... Yakında sağlık Çalışanlarına ( Hayatta Kalabilmeyi Başarırlarsa ) Müjdeli Haberler Vereceklermiş... Bu Bıçaklanan Meslektaşımıza , İnşallah Hayatta Kalırsa 15 Temmuz Gazilerimizin Sahip Oldukları Haklardan Verirler Mi ? Medya Milleti Yine kışkırttı , Doldurdu.. Millet Defalarca Aldatılmışlığın Getirdiği Hayal Kırıklıkları ile zaten Saldıracak yer Arıyor.. En Kolay , Rahat , Ulaşılabilir ve Cezası Neredeyse Hiç olmayan Hedef : Sağlık Çalışanları.. Zanlı Belki de Kendisine Madalya Takacaklarını Düşünüyordur.. Umarım Sayın İçişleri Bakanının Yaptığı Gibi , Bu zanlıyla da Sağlık Bakanımız Karakol'da Yan yana Fotograf çektirmez... Umarım kardeşimiz hayatta kalır..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300