Medimagazin logo

Soma'da 'Sedye kirlenmesin' diyen işçiye iş teklifi

Soma'daki maden faciasından sonra getirildiği hastaneden ayrılırken sedye kirlenmesin diye "çizmelerimi çıkarayım mı?" diye soran ve tüm Türkiye'ye duygulandıran Murat Yalçın, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından olan SOCAR Türkiye'den sürpriz iş teklifi aldı. Şirket Başkanı Kenan Yavuz'un, yapımı devam eden rafineride işçi sağlığı ve iş güvenliği teknisyenliği teklifini kabul eden Yalçın, Aliağa'daki lojmana taşınıyor.
Kaynak: HÜRRİYET
Soma'da 'Sedye kirlenmesin' diyen işçiye iş teklifi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Murat Yalçın, objektiflere yansıyan görüntülerinin tüm Türkiye'yi ağlattığını, kendisinin de duygulandığını ifade etti.
     
Maden kazası sonrasında bölgeye destekte bulunmaya çalıştıklarını anlatan Yavuz, şehit aileleri için düzenledikleri bir iftar programı sırasında kaymakam Bahattin Atçı'nın aracılığıyla Murat Yalçın ile sohbet etme fırsatı bulduğunu belirtti.
     
Yalçın'a, davranışının herkese örnek olduğunu söylediğini ifade eden Kenan Yavuz, "Sohbet sırasında Murat Yalçın'ın edindiği deneyim nedeniyle aslında iyi bir iş güvenliği görevlisi olabileceği aklıma geldi. Spontane olarak yapımı devam eden rafineride iş güvenliği ve işçi sağlığı teknisyeni olarak görev yapmak isteyip istemeyeceğini sordum. Kabul etti. Şu an belgelerini hazırlıyor. Ailesiyle birlikte Aliağa'daki lojmanlarımıza taşınıyor. Davranışıyla örnek olan Murat'ın çalışmalarıyla da örnek olmaya devam edeceğine inanıyorum" dedi.
     
Murat Yalçın'ın gösterdiği davranışın dünyada benzerine az rastlanır nitelikte olduğunu, bu insanın sahiplenilmesi gerektiğini ifade eden Yavuz, petrokimyanın da en az maden kadar, işçi sağlığı ve iş yeri güvenliğinin ön planda tutulduğu bir sektör olduğuna dikkat çekti.
     
SOCAR Türkiye Başkanı Yavuz, Yalçın'ın işçi sağlığı ve iş yeri güvenliği konularında eğitim alarak uzmanlaşacağını, bu bilgilerini deneyimleriyle buluşturarak diğer işçileri eğitebileceğini de belirterek, "Murat hepimiz için bir rol model, onun unutulmaması ödüllendirilmesi gerekiyordu" dedi.

 

 

soma'da
'sedye
kirlenmesin'
diyen
işçiye
teklifi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir