Medimagazin logo

Sınıf arkadaşına sağlık müdürlüğü görevini devretti!

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'ne yeni atanan Dr. Ünal Hülür görevine başladı.
Sınıf arkadaşına sağlık müdürlüğü görevini devretti!
Dr. Ünal Hülür (sağda) görevi sınıf arkadaşı Dr.Adem Bilgin'den devraldı.
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü E-Sağlık Daire Başkanı iken Antalya Sağlık Müdürlüğüne atanan Dr. Ünal Hülür'ü, görevi vekaleten yürüten Antalya Halk Sağlığı Müdürü Uz. Dr. Murat Özdemir karşıladı. Özdemir ve Sağlık Müdür Yardımcıları ile makamında biraraya gelerek bir süre sohbet eden Sağlık Müdürü, daha sonra müdürlük binasını gezerek kurum personeli ile tanıştı.

Hülür öğleden sonra, İl Sağlık Müdürlüğü Akdeniz Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende ise önceki İl Sağlık Müdürü Dr. Adem Bilgin ve müdür yardımcılarıyla biraraya geldi. Bir vedanın değil, yeni bir başlangıcın toplantısı olduğunun altının çizildiği organizasyonda Dr. Ünal Hülür, Bilgin'e verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

 

Hülür, “Bakanlığımız, bana Antalya'daki bu görevi layık gördü. Buraya gelirken edindiğim ilk bilgi; kentimizdeki birçok işin Adem Bilgin ve siz müdür yardımcılarımız tarafından zaten rayına oturtulduğu yönündeydi. Gerek Genel Sekreterlik ve gerekse Halk Sağlığı ile aynı yakın ilişkilerimizi devam ettirip, halkımıza en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Dr. Adem Bilgin ise konuşmasına, Hülür'e hayırlı olsun dileklerini ileterek başladı. Bir dönem aynı sınıfta okuduğu arkadaşına yıllar sonra görevini devretmekten memnuniyet duyduğunu belirten Bilgin, “Bu bir bayrak yarışıdır. Bir dönem görevi üstlenir ve daha sonra başka birine devredersiniz. Sayın müdürümüze yeni görevinde başarılar diliyor, gerek danışma anlamında ve gerekse iş konusunda her türlü desteği kendisine vereceğimi belirtmek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Dr. Ünal Hülür, Dr. Adem Bilgin'e çiçek takdim etti.

 
DR. ÜNAL HÜLÜR KİMDİR?

Ordu'da 1971 yılında doğan Ünal Hülür, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1993-2002 yılları arasında, Gümüşhane Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı olarak Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimliği, Acil Hekimliği, Şube Müdürlüğü, Sağlık Müdür Yardımcılığı ve Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ankara'da, Sağlık Projesi Genel Koordinatörlüğü'nde Eğitim Birim Sorumlusu olarak 2002-2003 yılları arasında görev yapan Hülür, 2008 yılına kadar Hıfzıssıhha Mektebi Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğünü üstlendi. Sağlık Bakanlığı Bilgi İşlem ve İdari Mali İşler Daire Başkanlığı'nda, Daire Başkanı iken 2014 yılı şubat ayında Antalya İl Sağlık Müdürü olarak göreve başladı.


Epidemiyolojik İnformasyon Sistemi, Eğitim Programı Yönetimi, İlkyardım Eğitici Eğitimi, Eğitim Formasyonu, Healthcare Management Training, Sağlık Ekonomisi, İzleme Değerlendirme ve Denetleme, Ulusal Hastalık Yükü ve Maliyet Etkililik Çalışması, Performans Improvement and Advanced Training Update Workshop, Sporcu Sağlığı Gelişimi Kursu, Health Sector Reform and Sustainable Financing, Flagship Learning Program, Project Management in World bank –funded Projects: Control of Project delivery (Time, Scope, Procurement, budget and resource), Project Managengement Based on Logical framework, Sağlık Eğitimi ve Sağlık Yönetimi, Sağlık İstatistiği, Proje Yönetimi, İlk Yardım Eğiticiliği, Uzaktan Eğitimle Hastane Yöneticiliği, Yabancı Dil, Bilgisayar Eğitimi, Sağlık Politikaları ve Planlama konularında diploma ve sertifikalara sahip olan Ünal Hülür, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

sınıf
arkadaşına
sağlık
müdürlüğü
görevini
devretti!
Yorum (1)
ÖMER KORKUT
Teni göreviniz ve görev yeriniz hayırlı uğurlu olsun.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir