Medimagazin logo

SGK, Uğur Kurt'un ailesinden özür diledi

SGK, yakınlarına hitaben yazılması gereken yazının "sehven", Okmeydanı'nda Cemevinde başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Uğur Kurt adına yazıldığı belirterek, Kurt'un ailesi ve tüm kamuoyundan özür diledi
SGK, Uğur Kurt'un ailesinden özür diledi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, yakınlarına hitaben yazılması gereken yazının sehven, Okmeydanı'ndaki olaylarda hayatını kaybeden Uğur Kurt adına yazıldığını bildirerek, bu hatadan dolayı başta Kurt'un ailesi olmak üzere tüm kamuoyundan özür diledi.   

İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, dün bazı basın yayın organlarında "SGK'dan Skandal Yazı" başlıklı haberin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  

"Habere konu müteveffa ile ilgili olarak yazılmış olan 28 Ocak 2015 tarihli yazımızda müteveffa Uğur Kurt için Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nce 22 Mayıs 2014'te yapılan tedavilere ilişkin sağlık hizmet bedellerinin kurumumuza adli vaka grubunda fatura edildiğinden 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 76. maddesi gereği meydana gelen olayda müteveffanın ölümüne ilişkin olarak kusurlu 3. kişi bulunup bulunmadığının tespiti ve müteveffa yakınlarından olaya ilişkin bilgi ve belge temin edilmesi işlemleri için müteveffa yakınlarına hitaben yazılması gereken ilgili yazımız müteveffa kişi adına yazılmıştır.

Kurumumuzca sehven yapılmış olan bu hatadan dolayı başta müteveffa Uğur Kurt'un ailesi olmak üzere tüm kamuoyundan özür diliyor, kendilerine tekrar başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz."

sgk
uğur
kurt'un
ailesinden
özür
diledi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir