Medimagazin logo

Sezaryenla doğan odaklanma sorunu yaşıyor

KANADA'DAKİ York Üniversitesi'nin araştırmasına göre sezaryenle doğan bebeklerin 'uzaysal dikkat'i yavaşlıyor yani belirli bir objeye ya da alana odaklanmakta zorlanıyor.
Kaynak: VATAN
Sezaryenla doğan odaklanma sorunu yaşıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

3 aylık bebeklerin göz tepkilerinin incelendiği deneylerde sezaryenle doğan bebeklerin reflekslerinin daha yavaş olduğu gözlendi. Uzmanlar, bunun nedenini doğum yönteminin bebeğin beyin gelişimini etkiliyor olmasıyla açıklıyor. Ancak doğum metodu fark etmeksizin her bebek yeni bir obje gördüğünde ona bakıyor. Araştırmada, doğum şeklinin bebeğin sadece reflekssel dikkatini etkilediği, iradeyle yapılan hareketlerine tesir etmediği vurgulandı.

sezaryenla
doğan
odaklanma
sorunu
yaşıyor
Yorum (4)
Bartu
Türkiye de sorun olur mu?
0
Cevapla
hasan selman
Normal Doğum sonrası SERABRAL PALSY gelişirse ne olacak?Neden SEZARYEN Yapmadın diye dava açılacak...Uzun Yargılama,Tazminat,İtibarsızlaştırma...
0
Cevapla
RKTR
Tabii bunlar bilimsel veriler, ama gayet iyi bildiğiniz gibi, ülkemizde bilimselliğin değeri pek fazla değildir. Dolayısıyla normal doğum planlanan her vakada olası sorunlara karşı, “Milli Tıp Hukuku Formülü” de akıldan çıkarılmamalıdır.
0
Cevapla
Jane Doe
Aman diyim sayın meslektaşlar, siz Türkiye'desiniz. Halkın büyük kısmı amca kızı-oğlu ile evli ve ayda bir kereden fazla, hatta hiç et yiyemiyor. Sezaryenle de vajinal doğumla da olsa dünyaya gelişi, gidişatı benzer olacak, korteks çok gelişmeyecek, refleks algı falan zaten zayıf olacak. Siz arkanızı kollayın, Kanada'ya giderseniz orda Kanadalı gibi üdavranırsınız. Kanada nüfusu dünyanın heryerinden yüksek eğitim almış insan göçü alır. Siz Türkiye'ye göre davranın!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir