Medimagazin logo

"Sektördeki potansiyeli değerlendiremiyoruz"

Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD) Sağlık Sektörü Komisyon Başkanı Dt. Cem Şükrü Demet, Trabzon'un sağlık sektöründeki potansiyelinin değerlendirilemediğini söyledi.
"Sektördeki potansiyeli değerlendiremiyoruz"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TRABZON-KARGİD'in yeni oluşturduğu sektörlerden sağlık sektörü ilk toplantısını gerçekleştirdi. KARGİD Sektör Koordinatörü Ercan Karabaş’ın yönetiminde gerçekleşen toplantıya Sağlık Sektörü Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Cem Şükrü Demet’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Dr. Alaattin Çebi, Sancak Keskin, Dr. Ömer Ambarcıoğlu, Bayram Şahin Ergün, Hasan Dursun ve Mehmet Çağrı Akgündüz katıldı.

Toplantının gündemini Trabzon’da sağlık sektöründe turizm olanakları ve Sağlık Bakanlığı'nın sağladığı teşvikler oluşturdu. Sağlık Sektörü Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Cem Şükrü Demet, yaptığı konuşmada şehrin sağlık kurumları ve yetiştirdiği sağlık personelinin çık kaliteli olduğunu belirterek, sağlık sektöründeki turizm potansiyelini değerlendirilemediğini söyledi. Demet, “Türkiye, sağlık turizminde çok ciddi bir potansiyel taşımaktadır. Geçen yıl 100 binden fazla insan Türkiye’ye tedavi için gelmiştir. Hastalar, ağız, diş sağlığı, göz, ortopedi ve kalp ameliyatları için Ortadoğu’dan, Afrika’dan, Orta Asya’dan hatta Avrupa’dan Türkiye’ye hizmet almak için gelmektedir.” dedi.

Özel Karadeniz Hastanesi Genel Müdürü Sancak Keskin ise kurması ve işletmesi oldukça pahalı olan hastane yatırımlarındaki tecrübesiyle Türkiye’nin, Avrupa’daki birçok ülkeyi geçtiğini kaydetti. Keskin, “Bununla birlikte tedavi giderlerinin ABD ve Avrupa’nın altında olması Türkiye’yi sağlık çözümlerinin gözde ülkelerinden biri haline getirmiştir. Dolayısıyla yurtdışı sermaye gruplarının Türkiye’de sağlık yatırımlarına olan ilgisi artmaktadır. Devletimizin sağlık turizmi alanında çok güzel teşvikleri var. Bu teşvikleri bilgi birikimimiz ve tecrübemiz ile birleştirirsek Trabzon’u sağlık turizminde iddialı bir şehir yapabiliriz.” dedi.

"sektördeki
potansiyeli
değerlendiremiyoruz"
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir