Medimagazin logo

Şanlıurfa'da doktorlara dayak ve tehdit

ŞANLIURFA’da, başkasının yeşil kartına ilaç yazmayan bir doktor hastanın yumruklu saldırısına uğradı. Bir başka doktor ise tartıştığı hasta yakını tarafından ölümle tehdit edildiğini belirterek şikayetçi oldu.
Kaynak: HÜRRİYET
Şanlıurfa'da doktorlara dayak ve tehdit
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İlk olay dün öğle saatlerinde Eyyübiye Mahallesi’nde bulunan Eyyübiye Aile Sağlık Merkezi’nde meydana geldi. Merkezde doktor olarak görev yapan 35 yaşındaki Ercan Nural’ın yanına gelen 45 yaşındaki Mehmet K., bir kadına ait yeşil karta ilaç yazılmasını istedi. Dr. Nural bu talebe, Mehmet K.’nın kart sahibi olmamasını gerekçe göstererek olumsuz yanıt verdi. Bunun üzerine öfkelenen Mehmek K., ilaçların yazılmasını isteyerek Dr. Ercan Nural ile tartıştı, ardından da yumruk atmaya başladı. Sesler üzerine odaya girenler Mehmet K.’yı engellerken, olay polise bildirildi. İhbar üzerine sağlık merkezine gelen polis, doktorun şikayeti üzerine Mehmet K.’yı gözaltına aldı.

İkinci olay ise akşam saatlerinde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Hastaneye gelen 21 yaşındaki Can A., yakını olan bir hastanın tedavisiyle ilgili olarak 34 yaşındaki Dr. Güzelali Özdemir ile tartışmaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışma sırasında hasta yakını Can A., iddiaya göre Dr. Özdemir’i ölümle tehdit etti. Doktorun şikayeti üzerine Can A., hastane polislerince gözaltına alındı.

Kentteki doktorlar saldırı ve tehdide tepki gösterirken, konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Şahin Aksoy, "İnsanlara şifa dağıtmayı ilke edinen ve bu uğurda çabalayan doktorlara yönelik saldırıların son bulmasını istiyoruz" dedi.

şanlıurfa'da
doktorlara
dayak
ve
tehdit
Yorum (9)
Utku ERSÖZLÜ
Hekime yönelik şiddetin en yoğun il Ş.Urfa ve TTB'nin 19-20 Nisan Eylemine katılmayan oda Ş.Urfa Tabip Odası. Burada bir paradoks var. İlinizdki hekimler bu denli şiddete uğrarken bunu da protesto eden bir eyleme katılmamak garip. Acaba hastaları hekimlerin bu eylemsizliği de tetikliyor olamaz mı? Ya da protesto etmek için ne bekleniyor?
0
Cevapla
murat
a aa tabipler odasi baskani tanidik mi?nerden acaba?
0
Cevapla
İcraat ?..
Tabip odası başkanı "...doktorlara yönelik saldırıların son bulmasını istiyoruz" dedi. Demekle olsa hocam, peki bu sorunun çözülmesi için dişe dokunur ne yaptınız? Konuşmakla olmuyor icraat lazım.
0
Cevapla
F KOC
Şahin aksoy doktor hakkı savunurmuydu acaba.iktidara yaranmayı neden bıraksınki.
0
Cevapla
Uzm
Doktor ilacı yazsa "sahtecilikten 3 yıl" dan başlardı. Bakalım yazdırmaya kalkan için de " 3 yıl" dan başlayacak mı? Yoksa hastamız vardı da moralim bozuktu acındırma edebiyatımı yapacaklar? (İnşallah dolandırıcılık ve sahtecilikten dava açılır. Açıldı mı zaten ceza almasına da gerek yok. Git-gel 5 yıl mahkeme sürer ve burnu sürtülür zaten)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir