Medimagazin logo

Samsun'da ilacın içinden böcek çıktı

Samsun'da doktorun yazdığı reçeteyle eczaneden ilaç alan bir anne, ilacı çocuğuna içirdikden sonra içerisinde böcek olduğunu farketti.
Samsun'da ilacın içinden böcek çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşayan Gonca Akbıyık isimli vatandaş, 13 Kasım 2013 günü 4 yaşındaki kızı Z.B.A.'nın yüksek ateş rahatsızlığı nedeniyle Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Acil Servisi'ne götürdü. Nöbetçi doktor tarafından hazırlanan reçeteye ek olarak eczanenin yapacağı bir karşım olan bir tür yapma damla yazdı. Eczaneden aldığı ilaçlarla eve gelen Gonca Akbıyık, çocuğuna ilacı içirdikten sonra, şişenin içerisinde böcek olduğunun farkına vardı. Şoke olan Gonca Akbıyık, Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık İletişim Merkezi ve Samsun İl Sağlık Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi gönderdi.

 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gonca Akbıyık, "13 Kasım 2013 günü 4 yaşındaki kızım Z.B.A.'yı rahatsızlığı nedeniyle hastaneye götürdüm. Doktor tarafından muayene edildi. Muayene sonucunda doktor bana reçeteye bir eczane tarafından yapılacak olan bir ilaç yazdığını belirterek, ilacın damla halinde kullanımını tarif etti. Ben daha sonra eczaneye giderek ilaçları aldım ve eve gidince çocuğuma verdim. Eczane tarafından yapılan ilaç içerisinde siyah nokta ve parçaları kızıma verdikten sonra fark ettim. Ancak ilacın bir maddesi olarak düşündüğümden ve böyle bir ihtimalin olacağını bilmediğimden içini fazla incelemedim. Daha sonra ilacın içerisinde bir böcek olduğunu fark ettiğimizde ise ilaçla beraber eczaneye gittik. Eczane çalışanlarının bizi tatmin edici cevaplar vermemesi üzerine son çare olarak durumu özetleyen bir dilekçeyle Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık İletişim Merkezi ve Samsun İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirdim. Umarım gerekli incelemeler yapılır ve bir anne daha böyle bir olay yaşamaz" dedi.

samsun'da
ilacın
içinden
böcek
çıktı
Yorum (2)
İG
Bugünkü bakış açısıyla ilacın bizcesi:) Hem organik, hem bu toprakların ürünü, hem ucuz.Benden daha şanslısınız efendim. Bir keresinde ilacın kapsülünün boş olduğunu görmüştük. Bizim her açıdan, yiyeceğimize içeceğimize kadar ecnebilere alamet-i farikamız olması melhuzdur. Pilot uygulamalar galiba. Doğadan... Vücudunuza layık... Bunu hak ediyorsunuz efendim. Yetmez ama... Şifa olsun efendim.
0
Cevapla
Ahmet
Eczane çalışanları neye cevap vermeye çalışıyorlar anlamadım.İlacı şikayet dilekçesi ile birlikte sağlık bakanlığına yollayacaklar.Ayrıca hasta ilaç firmasına dava açabilir
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir