Medimagazin logo

Sahte reçete operasyonu: 90 doktor gözaltına alındı

İstanbul merkezli, 32 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildi.
Sahte reçete operasyonu: 90 doktor gözaltına alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sahte reçete ve sağlık raporlarıyla aldıkları yüksek fiyatlı ilaçları, yurt dışına gönderdikleri iddia edilen organize suç örgütüne yönelik, İstanbul merkezli Ankara, Diyarbakır, Adana, Mersin, Antalya, Hatay, Siirt, Şanlıurfa, Batman, Malatya, Ağrı ve Mardin'in de aralarında bulunduğu 32 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 90'ı doktor, hemşire, ve eczacı toplam 107 kişiden 94'ü Bayrampaşa Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Çevik kuvvete ait minibüslerle geniş güvenlik önlemleri altında hastaneye getirilen şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

sahte recete
doktor
hemsire
ozalti
Yorum (1)
postenflamatuar
Raporlu hastalara dikkat!, Hasta fiziki olarak mevcut olmadan ve kimlik bilgileri usulüne uygun onaylanmadan ve siz de hastayı tekrar baştan muayene etmeden ilaç yazmayın. Şüphe varsa ilgili uzmana gönderin ve şüphenizi de sevk notunda belirtin. Yoksa çetelerin kurbanı olursunuz. Bizim bazı Suriyelilerin kimlikteki fotoları belirsiz oluyor. Öyle hastalara da pahalı ise raporlu ilaçları yazmayın.
14
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir