Medimagazin logo

Sahte doktorun arkadaşı da sahte beyin cerrahı çıktı!

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtarak sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz (20) tutuklandı. Örkiraz’ın ifadeleri doğrultusunda, kendisini beyin cerrahı olarak tanıttığı öne sürülen arkadaşı S.U., İstanbul'da gözaltına alındı
Kaynak: DHA - AA
Sahte doktorun arkadaşı da sahte beyin cerrahı çıktı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından olaya ilişkin soruşturma devam ediyor. 

Arkadaşı da sahte doktor çıktı

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, hastanede ameliyat masasında fotoğrafları ortaya çıkan Özkiraz'ın, ifadesinde arkadaşı olduğunu söylediği kendisini 'beyin cerrahı' olarak tanıttığı öne sürülen S.U. adlı kadın da İstanbul'da yakalanarak ilçeye getirildi. 

Kendini doktor olarak tanıtan hemşireye 20 bin dolar ceza

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.U., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Güvenlik kaynakları, tutuklu zanlının cep telefonunun incelendiğini, bu kapsamda gözaltına alınacakların sayısının artabileceğini belirtti.

Soruşturmada müfettişler devrede

Sağlık Bakan Fahrettin Koca'nın, "Bakanlığımız, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki hastanede bir kişinin kendini yeni mezun doktor gibi tanıtıp bir uzmanın yanında tıbbi süreçleri izlediği şeklinde özetlenen olayı araştırmak üzere, gerekli süreci başlatıp müfettiş görevlendirmiştir" açıklamasının ardından bakanlığın görevlendirdiği 2 müfettiş de Çerkezköy'e gelerek çalışmalarına başladı. 

Sahte doktor, TUS'ta 81 puan aldığını söyleyince yakalandı!

Müfettişlerin, Özkiraz'ın hastanede kendisine gözlemci olarak izin veren doktorlar başta olmak üzere hastanedeki doktorlar ve personelin bilgisine başvuracağı belirtildi. 

Sahte doktorun ifadesi ortaya çıktı: Ameliyata girip dikiş attım

sahte doktor
beyin cerrahi
cerkezkoy
mufettis
Yorum (12)
nevzat kulukçu
kesin en az 20 30 tane de bir köşede sessiz sedasız görevini yapan sahte patoloji uzmanı çıkar.
50
Cevapla
maestro
ee..boşuna dememişler:bana arkadaşını söyle,senin kim olduğunu söylim diye.
23
Cevapla
Dr.Q
herkesin diplomasını kontrol etse iyi olur sanırım 😁
29
Cevapla
sssan
haberde diger hekimin sahte cerrah olmasiyla ilgili hicbir kanit yok ayrica tutuksuz serbest birakilmis, tam olarak hangi kanita dayanarak sahte cerrah olduguna inaniyoruz?
1
Cevapla
Android
eeee i̇ki hemşire (gerçek) özel hastanede hastalara uygunsuz davrandı ve "kapatma" cezası verildi lise mezunu biri "doktorum dedi" "ameliyata girip dikiş attı" bir "kapatma" cezasi daha bekliyoruz
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir