Medimagazin logo

Sağlıkçılar hastane yanındaki baz istasyonlarına tepki gösterdi

Türk Kamu Sen İzmir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, Alsancak Devlet Hastanesi’ne 10 metre mesafedeki baz istasyonlarına tepki gösterdi.
Sağlıkçılar hastane yanındaki baz istasyonlarına tepki gösterdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR-Üzerinde yaklaşık 20 baz istasyonu takılı direğin hastane bahçesine 50 metre mesafede olduğunu belirten Doğruyol, hastane çalışanları ve vatandaşların katılımıyla bir basın açıklaması yaptı.
Cep telofonlarının yaklaşık 15 yıldır günlük yaşantının bir parçası olduğunu, bunun olumsuz etkilerinden korunulması gerektiğini söyleyen Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Doğruyol, baz istasyonlarının sağlığı ne kadar etkilediğinin bilinmediğini, çelişkili bilgiler verilse de bazı araştırmalarda beyin tümörüne rastlandığını aktardı.

 

Doğruyol, "Kuruldukları yerler itibarıyla tartışma konusu olan baz istasyonlarının zaman zaman vatandaşlarımızı tedirgin ettiğini, konuyla ilgili haberlerin basın yayın organlarına yansıdığını biliyoruz. Burada da Alsancak Nevvar–Salih İşgören Devlet Hastanesi'nin ameliyathanesine 10 metre mesafede bol miktarda kurulan baz istasyonları sağlık çalışanlarımızı ve hastalarımızı tedirgin etmiş, tepkilerini tarafımıza bildirmişlerdir." dedi. Bugüne kadar hükümetlerin baz istasyonlarıyla ilgili bir düzenleme yapmadığını söyleyen Ahmet Doğruyol, ”Şubemizin, bilgi amaçlı olarak Ulaştırma Bakanlığı'na ve Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'ne gönderdiği yazıların cevabında, baz istasyonlarının insan sağlığı üzerinde bilinen bir etkisi olmadığı ifade edilmektedir. Oysa birçok üniversiteden alınmış, ‘50 metreden uzaktaki konutlar için zararsızdır’ raporu vardır. Bu demektir ki 50 metre mesafede bulunan yerlere zararlıdır. Her köşebaşına, evlerin çatısına, cami kubbelerine, elektrik direklerine bir gecede monte edilen baz istasyonları, vatandaşlarımızı tedirgin etmektedir. Seyyar baz istasyonları görmek de mümkündür. Avrupa ülkelerinde ise yerleşim yerlerinden uzakta kuruluyor. Bizdeki uygulama şeklinde, eğitim veya sağlık kurumları bile gözönüne alınmamaktadır.” şeklinde konuştu. Baz istasyonları konusunda en azından AB standartına uygun bir düzenleme istediklerini belirten Doğruyol, "Hastanede çalışan personelin burnunun dibinde baz istasyonu istemiyor, kaldırılmasıyla ilgili gerekli girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna beyan ediyoruz.” dedi.

sağlıkçılar
hastane
yanındaki
baz
istasyonlarına
tepki
gösterdi
Yorum (4)
Dr Hakan
Bir sürü şey dururken sağlıkçılar buna mı tepki göstermiş ilginç..
0
Cevapla
bt
93-94 yıllarında cep telefonu yeni yeni çıkmıştı.O zamanlar bir maaş cep telefonu almaya yetmezdi.Bizim başhekimde de cep telefonu yoktu, elektronik cihazları etkileyebileceği için hastanede kullanımını yasaklamıştı. Şimdi hastalar da kendisi de hastane içinde sürekli cep telefonu kullanıyor, tabii şimdilerde yasak kalmadı.
0
Cevapla
dr
BİZİM HASTANENİN ÖNÜNDE KEDİ EZİLDİ.....fareyi kovalarken...FARE KAÇTI.....
0
Cevapla
Dr. M.K.
Sağlık bakanı, sırf doktorlara muhalefet olsun diye baz istasyonlarının sağlığa çok faydalı olduğunu anlatan ilanlar verip, doktorları halka şikayet ederse hiç şaşmam!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir