Medimagazin logo

Sağlıkçılar ayakta

Sağlık Bakanlığı’nın teşkilat yasasını düzenleyen kanun hükmünde kararname dün sağlık çalışanları tarafından yurdun dört bir yanında yapılan eylemlerle protesto edildi. Sağlıkçılar bir günlük iş bırakma eylemi yaptı
Kaynak: MİLLİYET
Sağlıkçılar ayakta
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


İZMİT: Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde herhangi bir sorun yaşanmazken, polikliniklerden tedavi olmak için randevu alan vatandaşlar ise geri döndü. Sağlık çalışınları Merkez Bankası önünden baş layan ve Sabri Yalım Parkı ’nda son bulan  yürüyüşle hükümeti protesto etti.
HAKKARİ: İş bırakma eylemi yapan sağlık çalışanlarına BDP’liler de destek verdi. Çekilen halaylara, BDP Genel Başkan Yardımcısı Hamit Geylani ve Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu da katıldı.
SAMSUN: Eğitim-Sen Samsun Şubesi önünde bir araya gelen memurlar, İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yaptı. Yaklaşık bin kişi, yürüyüş sırasında zaman zaman caddeyi trafiğe kapattı. Taşıdıkları pankart ve attıkları sloganlarla hükümeti protesto eden memurlar daha sonra Mecidiye Caddesi’nde eylem yaptı.
ANTALYA: Sağlık çalışanları Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünden Yavuz Özcan Parkı’na kadar yürüdü. Yeni sağlık uygulamalarını temsili olarak oylayan ve ’hayır ’ oyu veren grup, daha sonra TRT Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Bir süre trafiği de kapatan grup, yürüyüşünü Yavuz Özcan Parkı’nda sonlandırdı.
KIRIKKALE: Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 250 kişi, eyleme halay çekerek başladı. Konuşmaların ardından eylemciler tekrar halay çekip olaysız dağıldı.
ZONGULDAK: Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan sağlık personeli ile KESK ’e bağlı sendikalara üye çalışanlar, basın açıklamalarıyla hükümeti protesto etti.
ŞANLIURFA: Yaklaşık 500 çalışan Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Ali Şelli Parkı’nda toplandı. Eylemciler yanlarında getirdikleri çocuklarına, bağlı bulundukları sendika önlüklerini giydirdi.
ADANA: Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi önünde toplanan yaklaşık 500 ki?i, Uğur Mumcu Meydanı’na kadar 3 kilometre yürüdü. Protestocular, yol boyunca hükümet aleyhine slogan atıp, düdük çaldı.
TOKAT: Cumhuriyet Meydanı ’nda toplanan eylemcileri gören bir ki?i, “Ne eylemi yapıyorsunuz? İşinize gitsenize” diyerek tepki gösterdi.
VAN: KESK ’e bağlı sendika temsilcileri Hacıbekir Caddesi üzerinde bulunan Mavi Plaza önünde eylem yaptı. Eyleme CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Mersin Milletvekili Aykut Atıcı, Antalya Milletvekilleri Arif Bulut ve Gürkut Acar da destek verdi.
BURSA: Heykel Ünlü Cadde üzerinde başlayan yürüyüşe katılan yaklaşık 3 bin kişilik grup Orhan Gazi Parkı ’nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

sağlıkçılar
ayakta
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir