Medimagazin logo

Sağlık-Sen'den Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısına ziyaret: İyileştirme gündeme getirildi

Sağlık-Sen yönetimi, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’a ziyaret ederek, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını ileterek, çalışanların ekonomik ve özlük haklarında iyileştirme yapılması gerekliliğini dile getirdi.
Kaynak: DHA
Sağlık-Sen'den Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısına ziyaret: İyileştirme gündeme getirildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık-Sen Genel Sekreteri Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan, Şemsettin Karadoğan ve Yasin Barutcu, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını dile getiren Sağlık-Sen Yönetimi, döner sermaye adaletsizliğine değindi. Döner sermaye sisteminden kaynaklı sıkıntıları anlatan Sağlık-Sen Yönetimi, sistemin çalışma barışını zedelediğine vurgu yaptı. Sağlık-Sen Yönetimi, döner sermayenin merkezi bütçeden karşılanması gerektiğine dikkat çekti.

Pandemi sürecinde sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının büyük emek sarf ettiğine, aynı zamanda da çalışanların çok yıprandığına dikkat çeken Sağlık-Sen Yönetimi, çalışanların ekonomik ve özlük haklarında iyileştirme yapılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, icap nöbeti başta olmak üzere sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulundu.


Sağlık-Sen’den Bakanlığa: Döner sermaye ücretleri neden ödenmiyor?


‘Sorunların çözümü için yetkililerle temas halinde olacağım"

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, sağlık çalışanlarına minnettar olduklarını dile getirdi. Çalışanların sorunlarına hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Gürcan, sorunların bir an önce çözüme kavuşması noktasında yetkililerle temas halinde olacağını kaydetti.

sağlık-sen
hazine ve maliye bakan yardımcısı
mahmut gürcan
Yorum (2)
Ramazan T.
Üç maymunu oynamak böyle birşey olmalı. Sayın CB irade göstermiş, SB TV lerde açıklamış, Meclis'ten oybirliğiyle geçmiş, 4 ay neden bekletilir, kim engeller? Hekim maaş zammı hemen yürürlüğe girmelidir. Yetmez, 7200 Ek Gösterge verilmelidir. Yeter artık bırakın bu tiyatroyu..
2
Cevapla
Tahir
Dr ların yakasından düş başka ihsan istemeyiz.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir