Medimagazin logo

Sağlık Sen: Belediye Başkanlığı ‘amirlik makamı değil, hizmet makamı’ dır

Denizli'nin Çivril İlçesi'ne bağlı Kıralan Beldesi'nde, MHP’li Belediye Başkanı Bayram Gümüş'ün, Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli pratisyen hekim Soner Er'e hakaret ederek darp etmesine Sağlık-Sen tepki gösterdi.
Sağlık Sen: Belediye Başkanlığı ‘amirlik makamı değil, hizmet makamı’ dır
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bir hekime yönelik şiddetin Belediye Başkanlığı makamında oturan birinden gelmesini üzüntüyle karşıladıklarını belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet kimden gelirse gelsin yaptırımının ağır olmasını beklediklerini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI AMİRLİK MAKAMI DEĞİL, HİZMET MAKAMIDIR

Belediye Başkanı Gümüş’ün Doktor Soner Er’e “Amirin geldi, neredesin şerefsiz” diye hitap etmesinin kendisinin nasıl bir edep seviyesine sahip olduğunu gösterdiğini belirten Genel Başkan Metin Memiş, birilerinin Bayram Gümüş’e Belediye Başkanlığı makamının ‘amirlik makamı değil, hizmet makamı’ olduğunu hatırlatması gerektiğini söyledi.

Yakışıksız ifadelerinden dolayı konu ile ilgili yasal sürecin zaten işlemeye başladığını belirten Genel Başkan Metin Memiş “Doktor arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların arttırılması adına girişimlerimizi sürdüreceğiz. Sağlıkta şiddet öyle bir boyuta geldi ki; bırakın insanları caydırmayı, neredeyse cesaret veriyor. Bir doktorun, bir sağlık çalışanının hakarete uğraması ya da darp edilmesi normal bir olay değil. Görevi sadece vatandaşımızın sağlığını korumak ve sürdürmesini sağlamak olan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddete dur diyecek tedbirlerin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz” dedi.
 

sağlık
sen:
belediye
başkanlığı
‘amirlik
makamı
değil
hizmet
makamı’
dır
Yorum (6)
Halil
Bakan beyden bu elim olay için hiç bir açıklama gelmedi. Kaymakam olayından sonra birde kendini bilmez belediye başkanı olayı yaşandı. Eski bakan bu şiddet olaylarını yapanları toplumdaki psikopatlar olarak değerlendiriyordu. Bu psikopat ruhlu kişilerle hergün muhatap olanların Allah yardımcısı olsun. Bu kişilerin o makamları işgal etmeleri sadece kendi egolarını tatmin içindir, halka hizmet götürme gibi bir niyetleri yok.
0
Cevapla
kral
bir hekime böyle mi hitap edilir.yazıklar olsun..
0
Cevapla
murtaza devran
sağlık sen bırak bu işleri blöf yapıyorsun şimdiye kadar ne yapabildin şiddeti önlemekle ilgili sen ancak aidatla personeli sömürür torpil işleri yaparsın
0
Cevapla
halil toraman
belediye başkanı MHP li ya. bu sendika ağzını açabilir.
0
Cevapla
drkimbıl
''bir lafa bakarım laf mı diye birde söyleyene bakarım adam mı diye''işte böyle bir durum yaşanmış sanki.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir