Medimagazin logo

'Sağlık sektörü krizden etkilenmedi'

Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, dünya genelinde hakim olan küresel mali krizin sağlık sektörünü etkilemediğini bildirdi
'Sağlık sektörü krizden etkilenmedi'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, dünya genelinde hakim olan küresel mali krizin sağlık sektörünü etkilemediğini bildirdi.

Aydınlar, grubuna bağlı bir hastanenin açılışı için geldiği Adana'da AA muhabirine yaptığı açıklamada, küresel mali krizin birçok sektörü olumsuz etkilediğini belirterek, bu etkinin sağlık sektörü için söz konusu olmadığını kaydetti.

İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğuna dikkati çeken Aydınlar, şunları söyledi:
''Kriz 2008 yılı sonuna doğru ortaya çıktı. Asıl etkisini 2009 yılı içerisinde gösterecek. Ancak sağlık sektörü krizden etkilenmedi, çünkü söz konusu olan şey insan sağlığı. Biz 2008 yılında ortalama 1,5 milyon olan hasta kapasitemizi yeni yatırımlarla, bu yıl daha da artıracağız, gelecek yıl ise iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca, kriz nedeniyle yatırımlarımızı da durdurma gibi bir niyetimiz yok. Hastane açmaya ve vatandaşlara kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz.''

''BİZ FAST-FOOD ZİNCİRİ DEĞİLİZ''

Aydınlar, sağlık hizmetinin ciddiyet ve itina gerektirdiğini belirterek, grubun Türkiye genelindeki hastanelerini kendi bünyesinde açtığını kaydetti.

İsim haklarını başkasının kullanımına vermek gibi bir niyetleri olmadığının altını çizen Aydınlar, ''biz fast-food zinciri değiliz bunun için franchise (sistem ve markayı kullandırma) vermemiz söz konusu olamaz'' dedi.
'sağlık
sektörü
krizden
etkilenmedi'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir