Medimagazin logo

Sağlık sektörü Çukurova Tıp Fuarı'nda buluşuyor

TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarların Adana ekonomisine büyük katkılar sağladığını söyledi.
Sağlık sektörü Çukurova Tıp Fuarı'nda buluşuyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADANA-30 Eylül'de açılacak 'Çukurova Tıp Fuarı ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Ersözlü, bölgenin tek tıp fuarını Tüyap olarak kendilerinin organize ettiklerini belirtti. Ersözlü, 30 Eylül Perşembe günü açılacak fuarda, tıbbın her dalında mekanik ya da elektro-medikal yöntemlerle teşhise yardımcı olan alet, gereç ve sistemler, hastane donanımı, hastane ekipmanlarının tanıtımının yapılacağını bildirdi. Fuarın 3 Ekim Pazar günü saat 20.00'ye kadar gezilebileceğini ifade eden TÜYAP Adana Fuarcılık Anonim Şirketi'nin organizesindeki fuara Çukurova Medikalcılar Derneği, Sağlık Turizmi Derneği, Adana İl Sağlık Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Adana Tabip Odası, Adana Diş Hekimleri Odası ve Adana Eczacı Odası da destek veriyor.

2008 yılında ilki düzenlenen fuara 27 ülkeden 355 firma ve firma temsilcisinin katılmıştı. Tıp fuarına Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve TÜYAP Yurtdışı ofisleri aracılığıyla Suriye, Irak, Bosna Hersek, Özbekistan, Tacikistan, Moldova, Senegal, Makedonya, Karadağ, Moğolistan, Azerbaycan, Filistin, Gürcistan'dan 500'ün üzerinde yabancı ziyaretçi gelmişti. Bu fuara ise Suriye, İran, Gürcistan, Rusya, Bulgaristan, Makedonya'dan 1000'in üzerin yabancı ziyaretçi katılacak.

Fuarda 22 ülkeden 228 firma stant açacak. Çukurova Medikalcılar Derneği Başkanı Naim Yeldan, bugün 5 yıl öncesinden daha iyi durumda olduklarını söyledi. Fuarın medikalcılar için fırsat olduğuna dikkat çeken Yeldan, bunu iyi değerlendirmek istediklerini vurguladı. İl Sağlık Müdür Yardımcısı Alpay Koç, kamu hastanelerini fuarda daha iyi anlatma fırsatı bulacaklarını bildirdi. Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Hüseyin Çelik ise sağlık turizminin Adana'ya büyük katkı sağlayacağını umduğunu, her geçen gün öneminin anlaşıldığını bildirdi.

çukurova tıp fuarı
hüseyin çelik
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir