Medimagazin logo

Sağlık Müdürlüğü: Hastanın tedavisi yapılacak

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, İzmir'de HIV pozitif olan bir hastanın tedavi edilmediği yönündeki haberlere ilişkin olarak, ''Tıbbi Deontoloji Tüzüğünün ilgili maddelerince, hekimlerin tıbbi kararlarına müdahale edilmeden, hastanın tıbbi ya da cerrahi tedavisi için en uygun hastane tarafından tedavisinin yapılması müdürlüğümüzce sağlanacaktır'' açıklamasında bulundu.
Sağlık Müdürlüğü: Hastanın tedavisi yapılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Y.L. isimli hastanın, 2005 yılında İzmir'de bir hastanede Gonartroz tanısıyla ilk ameliyatını olduğu ve kendisine diz protezi takıldığı belirtilerek, operasyonun hemen sonrası HIV tanısı alan hastada, hastalığına bağlı immün yetmezlik geliştiği ve artan enfeksiyonlara duyarlılık sonrası aylarca süren tedavilere rağmen kısmi düzelmeler olsa da mutlak tedavisinin sağlanamadığı kaydedildi.


     Açıklamada şunlar ifade edildi:
     ''Hastanın 2'si üniversite, 2'si eğitim ve araştırma hastanesi olmak üzere toplam 5 ayrı hastanede ilgili dal uzmanlarınca tedavisinin sağlanması hususunda, müdürlüğümüz gerekli yönlendirmelerde bulunmuş, yine de tam klinik düzelme sağlanamamıştır. Hastamızın tedavisi konusunda ilgili uzman hekimlerle yaptığımız görüşmeler sürmekte olup, yapılacak müdahalenin sonuçları hakkında hasta bilgilendirildikten sonra, Tıbbi Deontoloji Tüzüğünün ilgili maddelerince hekimlerin tıbbi kararlarına müdahale edilmeden, hastanın tıbbi ya da cerrahi tedavisi için en uygun hastane tarafından tedavisinin yapılması Müdürlüğümüzce sağlanacaktır.''

doktor
aids
hasta
tedavi
hipokrat
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir