Medimagazin logo

Sağlık merkezine pompalı tüfekle baskın

İzmir Bayraklı'da yeşil kartının iptal edilmesine kızan karaciğer hastası olan ve oğlu askere gittikten sonra yeşil kartı iptal edilen bir kişi, tüfekle Toplum Sağlığı Merkezi'ni bastı. Saldırgan vurularak durdurulabildi.
Sağlık merkezine pompalı tüfekle baskın
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgilere göre olay saat 14.00 sıralarında 1612 Sokak'ta bulunan Toplum Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. İddiaya göre, karaciğer kanseri olan inşaat işçisi M.B.(48), oğlu askere gittikten sonra yeşil kartı iptal edildi. Asker olanların anne ve babalarına Milli Savunma Bakanlığı tarafından bakıldığı için yeşil kartı iptal edilen M.B., buna çok sinirlenerek pompalı tüfekle Bayraklı'daki Toplum Sağlığı Merkezi'ne geldi.

 

 İddiaya göre, M.B. binaya girdikten sonra bağırmaya ve rastgele ateş etmeye başladı. M.B.'nin ateş etmeye başladıktan sonra içeride bulunan çok sayıda personel üst katlara kaçışmaya başladı. Kurşunlar kimseye isabet etmezken M.B. bütün uyarılara rağmen tüfeği bırakmayınca polis, havaya uyarı ateşi açtı. Silahı bırakması yönündeki ikazlara uymayan ve tüfeğini çevredekilere doğrultarak tehditler savurmaya devam eden M.B.'yi polis sağ bacağından vurdu.

 

Etkisiz hale getirilerek hastaneye kaldırılan M.B.'nin kurşunun sağ ayağını sıyırdığı önemli bir yarasının olmadığı öğrenildi. M.B. gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

sağlık
merkezine
pompalı
tüfekle
baskın
Yorum (5)
bedrettin alyamaç
vatandaşa hakkınızı arayın ne şekilde arasanız arayın derseniz cahil vatandaşım böyle arar....haksızmıyım hasta haklarının ne demek olduğunu vatandaşa tam eğitim vermeden..her tarafa tabela asarak lanse edersek..sonumuz budur...saygılarımla
0
Cevapla
cengiz
vatandaş hastalansada suçlusu biziz, yeşil kartı iptal edilsede suçlusu biziz, kaza geçirsede suçlusu biziz...herşeyin suçlusu biziz. devlet veya herhangi bir şahıs canınızı sıktığında stresinizi atmak için bizleri stres topu olarak kullanabilirsiniz.7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.
0
Cevapla
arzu k
bence bunun adı SAĞLIK TERÖRÜ. SORUMLUSU sAĞLIK BAKANI VE BAKANLUĞUN YÜRÜTTÜĞÜ DOKTOR KARŞITLIĞI POLİTİKALAR.bence sağlık terörü yapan kişilerin sağlık kurumlarından ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ ALMALARI DURDURULMALI. siz hem benim verdiğim vergilerle sağlık hizmeti alacaksınız hem de bana (sağlık çalışanlarına) saldıracaksınız. bu yanlış
0
Cevapla
esra
evet hasta hakkı..yakında doktoruda böyle tehdit edrlerse heççç şaşırmayacam.
0
Cevapla
feride
Birgün yönetici konumunda olanların görevleri bitecek ve hekimliğe geri dönecekler. İşte o zaman bu saldırılara kendileri de maruz kalıi bize içirdikleri acı şurubun tadına bakacaklar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir