Medimagazin logo

Sağlık İdaresi Eğitiminde 50. Yıl Kutlaması

Sağlık İdaresi Yüksekokulu ülkemizdeki sağlık yönetimi ihtiyacını karşılamak üzere 1963 yılında kurulmuş, 2006 yılında İktisadi İdari Bilimler Fakültesine “Sağlık İdaresi Bölümü” olarak bağlanmıştır. Uzun yıllar lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde tek başına eğitim veren bölüm, daha sonra açılan sağlık yönetimi bölümleri akademik kadrolarının yetişmesinde de önemli rol oynamıştır.
Sağlık İdaresi Eğitiminde 50. Yıl Kutlaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Halen lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde sağlık yönetimi eğitimi veren bölüm, eğitim faaliyetlerinin dışında ulusal ve uluslararası ölçekteki araştırmalarla da lider olma özelliğini korumakta ve dünyada sağlık yönetimi eğitimi alanındaki gelişim ve değişim sürecine paralel olarak örgün eğitim programlarını uzaktan eğitime de taşımış bulunmaktadır.

Sağlık İdaresi Bölümünü başarı ile tamamlayan ve mezun olan öğrenciler genel sağlık yönetimi yanında başta hastaneler olmak üzere kamu ve özel sektöre bağlı çeşitli sağlık kurum ve kuruluşlarında idari, mali ve teknik işlerden sorumlu orta ve üst düzey yönetici olarak istihdam edilme potansiyeline sahiptir.

Türkiye’de sağlık idaresi eğitiminde yarım yüzyılı geride bırakırken Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümü “Sağlık İdaresi Eğitiminde 50. Yıl Kutlaması” düzenliyor. Kutlama 23 Aralık 2013 Pazartesi günü 14:00-17:00 saatleri arasında Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü M Salonunda yapılacaktır.

sağlık
i̇daresi
eğitiminde
50.
yıl
kutlaması
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir