Medimagazin logo

Sağlık çalışanları işaret dili eğitimi aldı

İzmir Sağlık Müdürü Türkyılmaz ile 24 sağlık çalışanı, işitme engelli vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla işaret dili eğitimi aldı
Sağlık çalışanları işaret dili eğitimi aldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR - İzmir Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz ile 24 sağlık çalışanı, işitme engelli vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla işaret dili eğitimi aldı.

Yaklaşık 3 ay süren eğitimi başarıyla tamamlayan Türkyılmaz ile sağlık çalışanlarına, İzmir Sağlık Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Törende konuşan Bediha Türkyılmaz, Türkiye'de çok sayıda işitme engelli bulunduğunu, İzmir'de bu durumda olanların sağlık hizmetlerinden yararlandığını belirtti.

Hastanelerde işaret dili ile hizmet sunumu konusunda çalışmalar yapıldığını hatırlatan Türkyılmaz, "İzmir Sağlık Müdürlüğü olarak başlattığımız işaret dili eğitimi ile diğer kurumlara örnek olacağız. Sağlık hizmeti almak için başvuran hiçbir vatandaşımızın kendini anlatamama gibi bir durumda olmasını istemiyoruz" dedi.

İşaret dili eğitmeni Ayşe Gürbulak ise işitme engellilerin en büyük sorununun iletişim ve diyalog olduğunu, bu eğitim sayesinde tercüman aracılığına gerek kalmadan sağlık personeliyle birebir iletişim kurabilmenin mümkün olduğunu anlattı.

Eğitimlerin yaklaşık 3 ay sürdüğünü dile getiren Gürbulak, çeşitli kurumlara da bu eğitimi verdiklerini, ilk kez bir kurumun tepesindeki kişinin de eğitime katılarak sertifika almaya hak kazandığını ve bunun örnek bir şey olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından, İzmir Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz, müdür yardımcıları Nesrin Gedik, Ayhan İzzettinoğlu ile diğer sağlık çalışanlarına sertifikaları verildi.

sağlık
çalışanları
işaret
dili
eğitimi
aldı
Yorum (1)
tuncay çalışır
eh... artık işaret diliyle yediğimiz küfür ve tacizleri de anlayabiliriz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir