Medimagazin logo

Sağlık çalışanları bugün iş bırakıyor

HEKİMLER, hemşireler, dişhekimleri, teknisyenler, hastabakıcılar, ebeler, taşeron sağlık işçileri, psikologlar başta olmak üzere tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları bugün iş bırakıyor.
Sağlık çalışanları bugün iş bırakıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gün boyunca acil servisler hariç hizmet verilmeyecek. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen eylemde sağlık çalışanları 10 acil taleplerinin yerine getirilmesini istiyor. Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan, “Halkın sağlığını korumayı önceleyen bir sağlık sistemi için alanlarda, omuz omuza görevde olmaya davet ediyoruz. Mücadelemiz insanca bir yaşam ve insanca bir sağlık hizmeti sunabilmek” dedi.  Eylemi Türk Tabipleri Birliği, Türk Dişhekimleri Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Türk Hemşireler Derneği, Türk Ebeler Derneği, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği’nin birlikte düzenliyor.

sağlık
çalışanları
bugün
bırakıyor
Yorum (4)
VELİ NAR
BİR UZMAN HEKİM OLARAK BEN, BUGÜN ÇALIŞARAK HEM ASLİ GÖREVİMİ YAPIYORUM. HEM DE TTB Nİ PROTESTO EDİYORUM.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
performans hesabı yapmayan uzman arkadaşlarımız rahat olsunlar. hepimizin hakkını iş bırakarak savunsunlar. hastane konusunda endişeleri olmasın. gözkeri arkada kalmasın. acil servis çalışanları olarak zaten bayram yapacak halimiz de gücümüz de kalmamış. ama acil olan olmayan hastalara öyle ya da böyle "acil'de nöbetçi olan,nöbet tutmak zorunda kalan uzman arkadaşlarımızla beraber" omuz omuza bakarız. hekimler ve diğer sağlık çalışanı arkadaşlarımız iş bırakmadığı sürece aziz vatandaşlarımız sağlık çalışanlarının sorunlarına karşı herzaman olduğu gibi duyarsız kalmaya devam edecekler. hiç değilse senede 1(bir) gün toplu olarak adam gibi sesimizi duyuralım. poliklinikler cumartesi,pazar ve bayram günlerinde,geceleri kapalı iken sorun oluyor mu? elbette hayır. ayrıca acil servislerde çalışan arkadaşlarımızın sorunlarını,acil servis sorunlarını da mutlaka dile getirelim. birimiz hepimiz hepimiz birimiz için. korkmaya da hiç gerek yok. hiç kimseyi işten atamazlar. zaten ellerinde fazla sayıda doktor olsaydı hiçkimsenin gözünün yaşına bakmadan hem açlığa mahkum eder hem de işten atarlardı. fırsat bu fırsat arkadaşlar.
0
Cevapla
postenflamatuar
TTB nin 14 mart nedeniyle organize ettiği grev eylemini şahsen bir netice veremeyeceği için destelemiyorum. Sayın bakanımızın 14 mart gervi ile ilgili yağtığı açıklamada "milletin sağlığıyla oynamak kötü ve kabul edilemez demişti. ama bakanımıza göre hekimin sağlığı ile oynamakta bir sıkıntı yok! Acil poliklinikte görev yerini terk edemeyeceği için kaymakamın ayağına gitmeyen hekime yapılan mobbbing, zulüm ve işten attırmanın bir önemi yok. Yine sayın bakanımıza göre polikliniklerde servislerde ve aciller her gün sözlü saldırılara, ölüm tehditlerine uğrayan hekimlerinin onurunun da bir önemi yok, bu durum bir sıkıntı da yaratmıyor. Aynı durum TTB için de bir sıkıntı yaratmadığı için, TTB de bu olaylara duyarsız kaldığı için TTB nin hiç bir eylemine destek vermiyorum. TTB ye destek mevcut sağlık politikalarına destekten başka bir şey değildir, çünkü TTB mevcut hükümeti zorlayacak gerçek eylemler yapamayacak kadar çürüktür, yaptığı tek şey tiyatrodan başka bir şey değildir. TTB ye verilen en ufak destek bu beceriksiz-iş bilmez ve de vurdum duymaz yönetimin devamına verilen bir destektir.
0
Cevapla
dr
Bu grevin amacı: 1)Aile hekimleri nöbet tutmasın 2)Aile hekimlerine %30 zam yapılsın. Grevin taşeronu: Devlet hastanesi çalışanları(başta doktorları(!?)...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir