Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı Vuhan'dan gelenlerin bulunduğu hastaneden görüntüleri paylaştı

Koronavirüs salgınının yaşandığı Çin'in Vuhan kentinden Türkiye'ye getirilen 42 kişi ile uçaktaki 20 mürettebatın, Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesinde gözlem altında tutulduğu odalara ilişkin görseller kamuoyuyla paylaşıldı.
Sağlık Bakanlığı Vuhan'dan gelenlerin bulunduğu hastaneden görüntüleri paylaştı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 32 saatlik tahliye operasyonunun ardından Etimesgut Askeri Havalimanına getirilen Türk Silahlı Kuvvetlerine ait A400 M tipi askeri kargo uçağında bulunan mürettebat dahil 62 kişi, ambulanslarla Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesinde tek kişilik odalara yerleştirildi.

Odalarda, müşahede altında tutulan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik her türlü malzemenin yanı sıra vakit geçirmelerini sağlayacak televizyonlar da bulunuyor. 

 

 

Giriş kapısında özel işaretle "Odaya girmeden önce lütfen hemşire ile görüşünüz" yazısının yer aldığı odalarda, 14 gün boyunca gözlem altında tutulacak ve 3 günde bir tetkikleri yapılacak söz konusu kişilere, yemek dahil tüm hizmetler tek kullanımlık malzemelerle verilecek.

Bu kişilerin tüm atıkları, tıbbi atık olarak değerlendirilip özel poşetlerle atılacak.

Vuhan'dan getirilen kişilerde koronavirüse rastlanmadığı belirtilmişti.

 

saglik bakanligi
dr. zekai tahir burak hastanesi
Yorum (2)
Dr.Gökhan Gökçe
Bu musubet virus (Ncorana 2019) bize bişey öğretmeli... Türkiye ‘de şehir hastanelerine geçişle birçok büyük hastanelerimiz boşaltılıp atıl hale geldi (Zekai Tahir K.Doğum hst, Numune Hast, v.s) . Bu hastaneler sonuçta yıllarca hizmet vermiş büyük hastaneler... bu hastaneleri yıkmamalıyız. Dünyanın binbir türlü hali var ; dev salgınlar, depremler v.s. Bu hastaneleri rezerv hastane olarak korumalıyız en azından birkaç tanesi izolasyon veya acil afet Hastanesi olarak muhafaza edilmeli... bakın Zekai Tahir babalar gibi bir izolasyon Hastanesi olarak çok iyi bir iş yaptı...
12
Cevapla
Memleket
BİR musibetten BİN ders çıkarmak. Gökhan hocama katılıyorum Şehir Hastanelerinde doluluk oranını yakalamak için birçok hastane feda edildi kapatıldı kaderine terk edildi. Örneğin Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 2007 yılında açılmış yeni bir hastane idi Mersin Şehir Hastanesi için kapısına kilit vuruldu. Yine Mersin Devlet Hastanesi ve eski Üniversite hastanesi çürümeye bırakılan hastanelerimiz oysa devlet hastanesi ve üniversite hastanesi için trilyonlarca para harcanmış ek binalar yapılmıştı. Bu örnekler Şehir hastanesi açılan tüm illerde var. Ankara’da görüldüğü üzere aslında bu hastanelere ihtiyacımız var. Deprem vs. denetimleri yapılarak adı butik olur başka bir şey olur mutlaka sağlam olanlar hizmete devam etmelidir.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir