Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı onun için devrede

Şanlıurfa’da yaşayan Mehmet Demir’in 2.5 yaşındaki oğlu Abdülkerim için Almanya’da bulunan uygun iliğin Türkiye’ye getirilmesi için, Sağlık Bakanlığı devreye girdi.
 Sağlık Bakanlığı onun için devrede
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Şanlıurfa’da kamyon şoförlüğü yapan Mehmet Demir (33), 2.5 yaşındaki ilik kanseri oğluna uygun iliği bulabilmek umuduyla 18 ayda 2 çocuk sahibi olmuş, çocuklarında da aranılan iliğin bulunmaması üzerine büyük hayal kırıklığı yaşamıştı. Umutları tükenen Demir, yaklaşık 3 ay önce ilik bankasından gelen olumlu haberle yeniden ümitlenmiş ve Almanya’da bulunduğu söylenen iliğin bir türlü gelmemesi üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan yardım talep etmişti. Haberlerin kamuoyuna yansıması üzerine Sağlık Bakanı Müezzinoğlu devreye girdi. Sağlık Bakanlığı’ndan gelecek cevabı beklediklerini belirten Demir, “Bizim yardım talebimizden sonra Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü’nden yetkililer aradı. Bakanlık talimatı ile aradıklarını söyleyen yetkililer, bizim kimlik ve müracaat bilgilerimizi istediler. İliğin kısa sürede ulaşması için gerekeni yapacaklarını söylediler. Şimdi umudumuz Sağlık Müdürlüğü yetkilileri. Çocuğumun durumu her geçen gün kötüye gidiyor. Bunun için bir an önce, iliğin Almanya’dan getirilip, nakledilmesini istiyoruz” dedi.

Haberin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Şanlıurfa İl Müdürlüğü uzman ekiplerinin de evlerine gelerek inceleme yaptığını belirten Demir, “İlik haricinde başka bir ihtiyacımız olup olmadığını sordular. Bizim isteğimiz, iliğin bir an önce getirilip, nakledilmesi. Oğlumun ilik naklinden başka bir isteğim, talebim olmadığını ifade ettim” diye konuştu.

sağlık
bakanlığı
onun
için
devrede
Yorum (1)
A.K.
Keşke Muharrem'e(torba içindeki cenaze) de aynı hasasiyeti gösterseydiniz.Hala gözlerimin önünden gitmiyor...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir