Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı müfettişi, Burdur'daki diyaliz ünitesinde inceleme yaptı

Burdur Devlet Hastanesinde diyalize girdikten sonra rahatsızlanan ve 3 hastanın ölümü ile sonuçlanan olaya ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettiş, diyaliz ünitesine su sağlayan ünitenin bulunduğu bölümde savcı ile inceleme yaptı.
Kaynak: DHA
Sağlık Bakanlığı müfettişi, Burdur'daki diyaliz ünitesinde inceleme yaptı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Burdur Devlet Hastanesi'nde 25 Mayıs'ta diyaliz tedavisi sonrası rahatsızlanan 33 hastadan 23'ü Antalya'da, 6'sı Afyonkarahisar'da, 3'ü Isparta'da, 1'i Denizli'de tedaviye alındı. Antalya'da entübe edilen hastalardan Mustafa Demir (70), Saniye Aksöz (88) ve Somalili Amına Abas Jaba (67), hayatını kaybetti. 

Mustafa Demir ve Saniye Aksöz'ün cenazesi Burdur'da toprağa verilirken, Amına Abas Jaba'nın işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. Diğer yandan 18 hastanın tedavisi sürerken, 12 hasta da taburcu edildi.

Burdur'da diyaliz skandalı: Ölenlerin sayısı 3’e yükseldi

Sağlık Bakanlığı'nın konu ile ilgili görevlendirdiği müfettiş, dün akşam Burdur'a geldi. Sabah saatlerinde kapatılan diyaliz merkezine gelen müfettiş, diyaliz ünitesine su sağlayan ünitenin bulunduğu bölümde savcı ile inceleme yaptı. Polislerin buradaki 7/24 saatli nöbeti devam ederken, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sürüyor. 

Öte yandan 3 ölümle sonuçlanan olayın neden kaynaklandığına dair yetkili makamlar tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. 

 

burdur devlet hastanesi
diyaliz
saglik bakanligi
mufettis
Yorum (2)
Port
eğer bir tarikatın adamiysa il sağlık hastane yöneticileri müfettiş olayı kapatabilir.
3
Cevapla
ali özkurt
incelenmeye incelmeye gerek yok. öncelikle o bölümle ilgili çalışanlar, referanslari i̇le bi̇rli̇kte en ücra yere görev yeri̇ deği̇şi̇kli̇ği̇, sağlik müdürünün de oturtulduğu koltuktan kalkip arka bahçeye çeli̇k çomak oynamaya dönmesi̇ ve rabbi̇mi̇n de sorumlulara benzer acilari yaşatmasi gereki̇r
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir