Medimagazin logo

'Sağlık Bakanlığı kapanma için hazırlık yapıyor' iddiası yalanlandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, "Sağlık Bakanlığı önce kısmi, sonra genel kapanma için hazırlık yapıyor" iddiasının doğru olmadığını duyurdu
Kaynak: AA
'Sağlık Bakanlığı kapanma için hazırlık yapıyor' iddiası yalanlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Dezenformasyon Bülteni'nin 92. sayısını yayımladı.

Bültende, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, "Sağlık Bakanlığı önce kısmi, sonra genel kapanma için hazırlık yapıyor" iddiası yalanlandı.

COVID-19'un Eris varyantı ile ilgili haberlerin ardından ortaya atılan "kapanma" iddialarının tamamen asılsız olduğu belirtilen bültende, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Eris varyantının hasta etme gücünün düşük, tıpkı Omicron'daki gibi bulaşın kolay olduğu ve sonuç olarak hafif bir gribe benzediğini açıkladığı hatırlatıldı.

Ayrıca Koca'nın, "Kısıtlama ve kapanma gibi kelimeler sözlüğümüzden çıktı. Grip vakalarına karşı kısıtlama veya kapanmayı ne kadar düşünebilirsek Eris için de o kadar düşünebiliriz." ifadelerine yer verildi.

saglik bakanligi
kapanma
covid19
Yorum (2)
nevzat kulukçu
ya dün bilim yolunda ilerleyenler cahil oldu; ya dün cahillik edenler bugün doğru yolu buldu!
2
Cevapla
yavuz ergün
sağlık bakanı ve doktor adı taşıyan birinin cahille cevap veremez duruma düşmesi kaçınılmazdı , çünkü antibiyotik isteyen cahile laf anlatan doktoru şikayet edince, destek verirsen , aşı olanın kuyruğu çıkar diyene de artık laf anlatamazsın. yılanın başı küçükken ezdirmedin, kendi proflarına yalanc
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir