Medimagazin logo

Sağlık Bakanı'ndan ek ödeme açıklaması: Pandemi hastasıyla ilgilenenler tavandan alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs hastalarıyla ilgilenen tüm sağlık personelinin maaşını tavandan alacağını açıkladı.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Sağlık Bakanı'ndan ek ödeme açıklaması: Pandemi hastasıyla ilgilenenler tavandan alacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Fahrettin Koca'nın açıklaması şu şekilde;

Biz özellikle şu dönemde pandemi hastasıyla yoğun ilgilenen hekim ve çalışan personelimiz var. Pandemi hastasıyla ilgilenen bütün hekim ve sağlık personeli tavandan performansını almış olacak. Bunun dışında bazı branşların bu hastalarla ilgili olmadığını biliyoruz. Dünyada pratisyen hatta intern hekiminin bu dönemde hizmet ettiği bir salgında, pandemi hastasıyla çalışan her hekim tavandan ücret alabilir olacak. Şu daha bir haksızlık olmaz mı, sürekli gece gündüz çalışan KBB, göğüs hastalıkları uzmanı arkadaşımız, diğer taraftan hasta bakmayan kişiyle aynı mı görülmeliydi? Yapılması gereken hasta ile ilgili yoğun çalışan herkesi tavandan, diğer bütün personel ve çalışanların alanı olmazsa bile pandemi dönemindeki hastayla tedavisinde hizmetinde yer almasını sağlamak. Dolayısıyla hizmetinde yer alan herkes tavandan alacak.

 

koronavirus
pandemi hastasi
tavandan maas
ek odeme
Yorum (46)
Dr.Cevdet
Editör, korona mı oldun yorumları niye yayınlamaktan vazgeçtin?
8
Cevapla
Ayaz Demir
Ha ha ha
4
Cevapla
Cem Azılı
İnsanları pandemi doktoru diye sınıflamak ne kadar doğru? Siz önce herkese tavandan dağıtma sözü veriyorsunuz, sonrasında pandemi İle ilgilenen branşlar diye olayın seyrini başka yöne çeviriyorsunuz. Bizim hastane de çalışan temizlik personeli, güvenlik başka yerde çalışandan daha fazla risk altında değil mi? Hastanedeki hangi doktor diğerinden daha az risk İle çalışıyor? Biz tüm hastaları acil ameliyat ederken covid-19 (+) kabul ederek ameliyat ediyoruz. Bizler risk grubunda olmuyorsunuz? Ben sayın bakana katılmıyorum maalesef çünkü hepimiz aynı risk altındayız ve maalesef yardımcı sağlık personeli olarak çalışan asgari ücretli kardeşlerimiz hep unutulan grupta yer alıyorlar. Biz hepimiz bir aileyiz burada temizlik personeli, güvenlik görevlisi, hemşire, tüm teknisyenler , eczacılar, diş hekimi arkadaşlarım, hastanede çalışan memur arkadaşlarım, hekimler bir bütünün parçalarıdır bunları sınıflamak son derece yanlıştır.
13
Cevapla
Hüseyin Doktor
Herseferinde olduğu gibi yine ayrımcılık yapmayı başardınız. Tebrik ederim...
8
Cevapla
R.yilmaz
Sayın özverili, fedakar ve başarılı Bakanım, Önce herkese, "medya önünde" yüzde 100 dediniz. Bu hak veya talep değil lütuf idi. Gerek de yoktu bence şu dönemde.. Şimdi, hekim dışına görevi farketmeksizin, pandemi hizmeti hiç olmasa bile yüzde 100, hekimlerin çoğuna yüzde 55 ..! Olmadı.. Medyada, sendika destekli haberlerde, hekimlerin alacağı paralar konuşuldu lirası lirasına !!! Herkes belki ilk defa üçü beşi hesap etmedi burada.. Ama, uygulamada hekimleri ayırdınız. Oysa biz beklenti içinde değildik gerçekten. Asıl sorunlarımızı çözmek için adım atmanız yeterliydi, onun da acelesi yokdu şu ara.. Ama bu olmadı..Ne diyelim; Rabb'im ülkemize selamet versin.. Bizimkisi cılız bir ayrımcılığa uğrama tepkisi ve verilen söze duyulan hayal kırıklığı.. Çabuk geçer, yeterki ülkemiz ve milletimiz selamete kavuşsun.
106
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir