Medimagazin logo

Sağlık Bakanı Memişoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 53'üncü Sağlık Bakanı olarak atanan Kemal Memişoğlu, göreve başlaması nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.
Kaynak: DHA
Sağlık Bakanı Memişoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu ve yanındaki heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyüp, Atatürk'ün mozolesine çıktı. Bakan Memişoğlu, mozoleye çelenk bıraktıktan sonra, saygı duruşunda bulundu. 

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Bakan Memişoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzurunda Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak, şunları yazdı:

"Devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilk asrını büyük bir gururla geride bıraktığımız Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türkiye Yüzyılı vizyonuyla milletimizin sağlığını korumak için çalışacağımıza, sağlık çalışanlarının bilgi ve özverileriyle sağlık sistemimizi dünya standartlarının üzerine çıkarmaya çalışacağımıza manevi huzurunuzda söz veriyorum. Yürüteceğimiz çalışmaların ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, zatıalinizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun."

saglik bakani
kemal memisoglu
anitkabir
Yorum (1)
dr
tebrik ederim sayın bakanım, atatürk'ün manevi huzurunda sağlık çalışanlarının bilgi ve özverisini vurgulamanız çok anlamlı. bunu desteleklemek üzre sağlık ordusunun zarar görmüş saygınlığı, çalışma koşulları, güvenliği ve maddi koşullarını düzelteceğinizi umuyor ve bekliyoruz.
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir