Medimagazin logo

Sağlık Bakanı: Hekim ve sağlık personeli ihtiyacını büyük ölçüde gidermiş olacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlıkta önümüzdeki dönemde insan kaynakları başta olmak üzere ihtiyaçlarımızı hızla gidermeye çalışacağız. İl il çalışmalarımızı yapıyoruz. İllerimizde sağlık tesislerini modernize ediyoruz. Hekim ve sağlık personeli ihtiyacını inşallah önümüzdeki dönemde büyük ölçüde de gidermiş olacağız." dedi.
Kaynak: AA
Sağlık Bakanı: Hekim ve sağlık personeli ihtiyacını büyük ölçüde gidermiş olacağız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Koca, bütün vatandaşların kaliteli sağlık hizmetine anında ulaşması vizyonu ile çalıştıklarına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sağlıkta önümüzdeki dönemde insan kaynakları başta olmak üzere ihtiyaçlarımızı hızla gidermeye çalışacağız. İl il çalışmalarımızı yapıyoruz. İllerimizde sağlık tesislerini modernize ediyoruz. Hekim ve sağlık personeli ihtiyacını inşallah önümüzdeki dönemde büyük ölçüde de gidermiş olacağız. Sağlıkta bugün Türkiye’nin dört bir yanında, geleceğin Türkiye'si demiyorum, geleceğin dünyasının en gelişmiş, en donanımlı, en ileri teknolojiyle donatılmış hastaneleri yükseliyor. Sağlıkta Türkiye'yi küresel güce taşıyacak milli kalkınma hamlelerimiz var. İlacımızı, tıbbi cihazımızı kendimiz üreteceğiz. Dışa bağımlılıktan kurtulma eşiğine doğru hızla ilerliyoruz. Sağlık hizmetlerinde, sağlık teknolojilerinde kendi markalarımızla dünyaya açılacağız."

 

sağlık bakanı
fahrettin koca
Yorum (3)
Ali
Sayın bakan bu yorumu okuyorsanız çağrımıza kulak veriniz. Tıp fakültesi sayısı ve öğrenci sayısı azaltılmalı. Kalite ile nicelik ters orantılıdır
13
Cevapla
Doc
Eğitim hastanelerinden deneyimli uzmanlar ve doçentler hızla özele kayıyor . Neden yetistirdikleri assistan özelde 3 kat fazla kazanıyor . Bu adamlara üniversite kadrosu vermediğiniz ve gelirlerini arttirmadiginiz sürece bu gidiş dahada hizlanacak. Açığı kapatmak için asistan alımları 4 kat falan arttı ama yetistirecek adam hızla azalıyor sonuç dr yetişmez ebe teknisyen yetişir . kodroya aldiklariniz torpillilerin çoğu ameliyat bilmez geçmiş o donemin parlatmasi
14
Cevapla
drkimbıl
yıllardır süren açığı kapatma politikaları nedeniylr artık hem yeterli donanımı hastası olmayan heryere açılan fakültelerle yeterli olmayan hekimler mezun oluyor hemde bazı branşlarda ameliyat yapacak cerrahlar azalıyor,bunca yıldır açığı kapatamadılar hala açık peşindeler,onlardan ziyade birde mevcutta olanların sorunlarını dinleseler 10-15 yıl öncesinin sut'una göre yapılan ödemeleri düzeltseler daha iyi olacak,zira bu motivasyonsuzlukla hep şikayet edilen ama seyredilen beyin göçü kaçınılmaz devam edecektir,en verimli döneminde emekliliği tercih edecektir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir