Medimagazin logo

Sağlık Bakanı Demircan: Sağlık personelimizin sayısını artıracağız

Sağlık Bakanı Demircan, "İhtiyacımız olan personel, hemşire ve yardımcı sağlık personelimizle ilgili bütçemizin elverdiği ölçüde ama geçen seneye göre sayıyı daha da artırarak başarmaya çalışacağız." dedi.
Kaynak: AA
Sağlık Bakanı Demircan: Sağlık personelimizin sayısını artıracağız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, yapımı devam eden İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ilk etabını gezerek, incelemelerde bulundu. 

Yetkililerden bilgi alan Demircan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da çok sayıda hastane inşaatının devam ettiğini, bir bölümünün bitmeye yaklaştığını dile getirdi.

Demircan, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatının yüzde 60'ının tamamlandığını belirterek, "Hastane, planlamasıyla inşaat modeliyle ve sağlık açısından üretimiyle çok uygun ve güzel bir hastane. Depreme dayanıklı bir hastane olacak. Hastanemizde odalar tek yataklı olacak ama ihtiyaç duyulduğunda çift yataklı hale getirilebilecek. Donanımlar ona göre hazırlanıyor. 2018 sonunda hastanenin tamamlanması planlanıyor." diye konuştu.

Gerek Göztepe Eğitim ve Araştırma hastanesi gerekse yapımı devam eden diğer hastanelerin, kentin yatak kapasitesini artırmanın yanı sıra kaliteyi yükselteceğini vurgulayan Demircan, "Sağlıkta bundan sonra hedeflediğimiz, gelişme, kalite ve de sürdürülebilirlik. İstanbul'a yılda 10 bin civarında yatak ilave olacak. Yeni projelerimiz var. Onlar da 10 bine yakın kapasite artımı ekleyecek." dedi.

"Daha üst bir model üzerinde hazırlık yapıyoruz"

Demircan, ülkenin kaynaklarıyla üretilen hastaneler, bu kaynaklarla oluşturulan donanım ve bunları hizmete dönüştüren sağlık çalışanlarını bütün olarak gördüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Bunlar hepsi ülkenin kaynaklarıdır. Sağlığı yöneten kadro olarak bize düşen görev, bu imkanları, bu mekanları ve insan gücümüzü halkımızın hizmetine en verimli şekilde sunmaktır. Mevcut çalışma modelinden daha üst bir model üzerinde hazırlık yapıyoruz. Elimizdeki insan kaynağını en verimli nasıl kullanırız, Türkiye'nin yanı sıra sağlık turizmine dönük olarak da kaynağımızı nasıl harekete geçiririz üzerinde çalışıyoruz. Bu konuda YÖK'te de bir çalışmamız var. Önümüzdeki günlerde gelişmeler oldukça paylaşacağız. Sağlık çalışanlarının durumunu iyileştirecek adımları da inşallah 2018 bütçesi ve sonrasında atacağız. Tabip atamaları konusunda ise ne kadar mezun olursa o kadar yapılıyor, hiç kimseyi bırakmamak istiyoruz, güvenlik soruşturmaları dışında. Diğer taraftan ihtiyacımız olan personel, hemşire ve yardımcı sağlık personelimizle ilgili bütçemizin elverdiği ölçüde ama geçen seneye göre sayıyı daha da artırarak başarmaya çalışacağız."

sağlık personeli
artış
Yorum (4)
HASAN DERMESİN
emekli hekimleri açıktan atama kurası ile geri çağırmakta,ancak kadroları genellikle doğu ve güneydoğu ya açmaktalar.belli bir yaştan sonra kimse yerini yurdunu bırakıp gidemez.bunu ancak genç hekim kardeşlerimiz yapabilir.emekli olupta halen çalışabilecek durumda olan hekimleri ikamet ettikleri yerlerde istihdam etmeleri ayrıca devlete döndüklerinde emekli maaşlarını kesmedikleri takdirde hatırı sayılır bir hekim açığını giderecekleri açıktır
9
Cevapla
Emre
https://www.medimagazin.com.tr/hekim/genel/tr-basbakan-talimat-verdi-emekli-doktora-zam-yolda-2-12-45172.html
21
Cevapla
hemşire
yıllardır yıpranma vereceğiz diyorlar,özlük haklarımızda, maaşlarda iyileştirme,döner ser emekliliğe yansıtılması,can güvenliği,ek gösterge 15 yıldır iyileştırme yapılmayan tek kurum sağlık çalışanlarıdır vb konu meclise gelince tık yok.eskiden sağlık sen başkanlığı yapmış sendikacı kökenli 10 yıldır millet vekili olan mahmut kaçar bey in sesi neden çıkmıyor.10 yıldır saglık çalışanları için kaç defa söz aldı kaç defa önerge verdi sorunlarını dile getirdi sorarım sizlere sendika başkanıyken mangalda kül bırakmıyanlar konu meclise girince ses soluk yok bu neyin tezatıdır hangisi yalan hangisi gerçek hiç samimi değilsiniz hiç inandırıcı değilsiniz.aynı şekilde memur sen eski başkanı şimdi millet vekili ahmet gündogdu kaç defa biz saglık çalışanları için mecliste birseyler yaptı haklarımızı dile getirdi sorunlarımızı dile getirdi söylermisiniz. tbmm dile getirinde görelim ne kadar samimisiniz.şimdi SAGLIK SEN e,MEMUR SEN e nasıl güvenelim .. yıpranma,yıpranma diye diye anamızı aglattınız neymiş bu yıpranma erken emeklilik sanki millet emekli olmaya çok hevesli kuru maaşa 2000.tl maaş alacak sabitte yok döner de yok. bundan daha önemli sorunlarımız var biz saglık çalışanlarının ,en düşük maaş bizlerin, son 5 yıldır döner diye dağıtılan 25 tl ,can güvenliğimz,ek gösterge 3200 , sabitin emeklilğe yansıtılması,vb önce bunları halledin saglık sen
3
Cevapla
tansel görgülü
oğlum gazi tıp fakültesi 2017 i temmuz ayı mezunu 77. dönem dhy de ataması yapıldı ama 08-10- 2017 tarihinde açıklanan tebligatta ismine rastlayamadık. tebligatta ataması yapılıpta tebligatta ismi olmayan yaklaşık 2300 kişinin ismi yoktu. acaba neden isimleri yok? soruşturmalardan dolayı mı gecikiyor. soruşturmaları yapılan ataması olan 2. tebligat ne zaman yayınlanacak? Beğen · Yanıtla · Az önce
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir