Medimagazin logo

Sağlık Bakanı bisikletle tur attı!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sağlık Bakanlığı’nın “Bisiklet Turu ve Kahvaltı” programı kapsamında 11 kilometrelik parkurda bisiklet turu attı.
Sağlık Bakanı bisikletle tur attı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği “Bisiklet Turu ve Kahvaltı” programına katıldı. Kahvaltı öncesi iki bakan, bisikletle Eymir Gölü etrafındaki 11 kilometrelik parkurda bisiklet turu attı.

“BUNU GELENEKSELLEŞTİREBİLİRSEK UMUYORUM Kİ SAĞLIK TOPLUM ADINA GEREKENİ YAPMIŞ OLACAĞIZ”
Eymir Gölü etrafındaki parkuru tamamlayan Bakan Müezzinoğlu, “Sağlıklı sabahlar olsun, hareketli yaşam olsun son derece güzel bir havada güzel bir mekanda güzel bir grupla sabah sporumuzu yaptık. Bildiğim kadarıyla yaklaşık 11 kilometrelik bu güzergahı tamamladık. Hem basın arkadaşlarımıza hem milletvekillerimize, birlikte il başkanlığı yaptığımız tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bunu gelenekselleştirebilirsek, umuyorum ki hem kendi sağlığımıza gerekenleri yapmış olacağız hem de sağlıklı toplum adına güzel örnek olmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

“25 YIL SONRA İLK DEFA BİSİKLETE BİNDİM”
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci ise, Bakan Müezzinoğlu’na böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiği için teşekkür ederek, “Geçmişte birlikte il başkanlığı yaptığımız milletvekili arkadaşlarımızla böyle sağlık bir yaşama bizi alıştırdığı için teşekkür ediyoruz. Uzun senelerdir bisiklete binmemiştim. Yani 25 yıl falan olmuştur herhalde. İlk defa bindim inşallah bundan sonra devam ederiz” şeklinde konuştu.

“İNSANIN KURABİLECEĞİ TEK BİR HAYAL VARDIR O DA İYİ OLMA HAYALİDİR”
Sağlıklı yaşam için vatandaşlara tavsiyelerde bulunan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
“Özellikle her vatandaşımızın hareketli yaşamla ilgili yapabilecekleri mutlaka bir şey vardır. İlla bisiklete binmek, yürüyüş yapmak, yüzmek değildir. Yani günün 24 saatinin yarım saatini sağlıklı bir yaşam için kendilerine ayırmaları, bu yarım saatte de hareket etmeleri; yürüyüş olabilir, farklı etkinlikler olabilir, şınav çekmek olabilir, bisiklete binebilir, barfiks yapabilir ama her yaş grubundaki her vatandaşımızın kendisine saygı duyuyorsa, sevdiklerine değer veriyorsa onun için anlamlı olan önce sağlıklı olmaktır. Sağlıklı olabilmek içinde 3 kelimeyi her zaman söylüyoruz; biri kötü alışkanlıklardan uzak durmak, ikincisi sağlıklı beslenmek, üçüncüsü de sağlıklı yaşam. Bu üç kelimeye ne kadar dikkat edersek doktora o kadar az ihtiyacımız olur, hastaneye o kadar az ihtiyacımız olur ama en önemlisi sevdiklerimizle birlikte sağlıklı bir yaşam süreriz, gelecek hayalleri kurarız. İnsanın kurabileceği tek bir hayal vardır o da iyi olma hayalidir. Dolayısıyla sağlıklıyken sağlık bir yaşamın gereklerini yapmak çok zor değil. Her ortamda hareket edebilmek, yürüyüş yapabilmek, günde yarım saati kendimize ayırabilmek.”
Bisiklet turunun ardından iki bakan, basın mensuplarıyla kahvaltı yaptı. 

sağlık
bakanı
bisikletle
tur
attı!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir