Medimagazin logo

Sağlık Bakanı 'anne sütü' çağrısı yapılan hastayı ziyaret etti

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, anne Türkan Kürklüoğlu'nun sosyal medyadan "anne sütü" çağrısı yaptığı, beyincik kanserine yakalanan 19 yaşındaki oğlu İsmet Polat Kaşıkçı'yı ziyaret etti.
Sağlık Bakanı 'anne sütü' çağrısı yapılan hastayı ziyaret etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

EDİRNE-Müezzinoğlu, Polat'ın ailesiyle görüştü ve yakından ilgilenilmesi konusunda sağlık ekiplerine talimat verdi.

Ziyaretin ardından bir kahvede gazetecilerin sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığının konuyu yakından takip ettiğini söyledi.

Hastayla ilgilendiklerini ifade eden Müezzinoğlu, "İnşallah yapılabilenin en iyisini, en doğrusunu, en ilerisini yapma gayreti içerisindeyiz. Rabbim herkesin evladını, önce annesine, babasına bağışlasın. Biz de devlet olarak elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Müezzinoğlu, Kaşıkçı'nın Gamma Knife Tedavisi isteğiyle ilgili ise gerekli takibin yapılarak adım atılacağını kaydetti.

- "Bize çok iyi moral verdi"

Anne Kürklüoğlu ise gazetecilerin sorusu üzerine Müezzinoğlu'nun ziyaretinden mutluluk duyduğunu söyledi.

Müezzinoğlu'nu karşısında karşısında görünce heyecanlandığını anlatan Kürklüoğlu, şunları kaydetti:

"Çocuğumuzu gördü ve bize çok iyi moral verdi. Şu anda Vakıf Gureba'da görüşmeler yapıldığını ve raporların incelenerek değerlendirildiği, en kısa zamanda da kontrol amaçlı İstanbul'a gideceğimizi söyledi. Bakanımız konunun takipçisi olduğunu söyledi. Ben çok mutlu oldum. Çocuğumu belki daha iyi bir tedavi ile sağlığına kavuşturacağız. Bu yüzden çok mutluyum. Ben bir anneyim. Çocuğumun sağlığına kavuşması için daha iyisi var mıdır, daha fazlası var mıdır daha kesin çözümü var mıdırın peşindeydim."

Kürklüoğlu, Bakan Müezzinoğlu'nun anne sütünün tedaviye olumlu yada olumsuz etkisiyle ilgili herhangi bir şey söylemediğini de dile getirdi.

Keşan ilçesinde yaşayan Türkan Kürklüoğlu'nun, beyincik kanserine yakalanan 19 yaşındaki oğlu İsmet Polat Kaşıkçı için sosyal medyadan yaptığı "anne sütü" çağrısına yurtiçinden ve dışından yanıt gelmişti.

sağlık
bakanı
'anne
sütü'
çağrısı
yapılan
hastayı
ziyaret
etti
Yorum (1)
bozeren
bilimsel dayanağı olmayan işler için böyle rahatça kampanya düzenlemek ülkemize has olmalı. bunu ciddiye alıp üstünde konuşmaya değer bulan bakanlık da sadece bizde olmalı.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir