Medimagazin logo

Sağlık Bakan Yardımcısı: İzmirliler! Bize ayak uyduramıyorsunuz!

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, "İzmirliler, her işte geri kaldığınız gibi bakanlığımıza da ayak uyduramıyorsunuz. Biz iki günümüz eşitse o günü ziyan etmiş sayarız" dedi.
Sağlık Bakan Yardımcısı: İzmirliler! Bize ayak uyduramıyorsunuz!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesinin ortaklaşa hizmet sunacağı Kamu Hastaneleri Birliği Güney Sekreterliği Karabağlar Semt Polikliniği’nin açılışına katıldı. Semt polikliniği açılışına Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Kamu Hastaneleri Birliği Güney Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Necip Kalkan ve vatandaşlar katıldı.


Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, sinevizyon gösterisinde sağlık hizmetleri rakamlarının 2010 yılına ait olduğunu görünce, “İzmirliler, her işte geri kaldığınız gibi bakanlığımıza da ayak uyduramıyorsunuz. Biz iki günümüz eşitse o günü ziyan etmiş sayarız. Türkiye’nin 600 ambulansı vardı, şuan 3 bin 600 ambulans var. Allah’tan korkun. İzmir’in sorunu Ankara’ya ayak uyduramama sorunudur” dedi.

“SAĞLIKTA MEMNUNİYET ÇITASI YÜKSELDİ”
Kamu Hastaneleri Birliği Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan da, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak şunları söyledi: “Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sadece Tıp Bayramı’nda değil her gün hatırlanması, destek verilmesi ve takdir edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Son 10 yılda sağlık hizmetlerinin ülkemizin en ücra köşelerine kadar yaygınlaştırılması, sağlıkta memnuniyet çıtasını yükseltmiştir. Bugün açtığımız tesis, dört kattan oluşuyor. Semt polikliniğimizde çocuk bölümünde yedi, büyük bölümünde 15 branşta hizmet verilecek.” Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç ise şöyle konuştu: “Ümit ediyorum ki sağlık çalışanlarımız bugün olduğu gibi bundan sonra da güzel günler geçirecektir. Böyle bir tesisin İzmir’e ve Karabağlar’a açılması çok önemli bir olay. Bu semt polikliniğinin açılmış olduğu yerde gelir seviyesi düşük vatandaşlarımızın yaşadığı bir gerçek. Burada açılmış olan bu poliklinik, sağlık hizmetinin daha sağlıklı bir şekilde yürüyeceğinin sağlaması gibi, iki hastanemizdeki yoğunluğu da azaltacaktır.”

sağlık
bakan
yardımcısı:
bize
ayak
uyduramıyorsunuz!
Yorum (11)
dr
evet haklı. önce oturuş biçimini bozup eğri oturmak lazım. sonra da ayak uydurmaya sıra gelir.
0
Cevapla
Dr.M.K.
Ambulans sayınız 6 kat artmış ama aynı dönemde sağlıkçılarda motivasyon ve huzur da en az 6 kat azaldı...
0
Cevapla
dr
Abi bu adam tam bir facia ya..... (muhtemelen korkunuzdan yayınlayamayacaksınız ama ben yinede yazayım)
0
Cevapla
uzman hekim
Ben sağlık bakanlığını yaptıkları uygulalamarda yanlışlık olduğunu düşünüyorum.Karabağlar 'da tıp merkezleri mevcut.Hastane deki uzmanları semt polikliniğine göndermek neden?Hastanedeki hekimlerin yükünü azaltmak için kullanın.tıp merkeleri çözemesse zaten devlet hastanelerine sevk edecek.Hekimi verimsiz kullan daha sonra geri kalıyor diye kötüle,önce siz bu saçma sistemi değiştirin.Geliri düşük vatandaştan devlet hastanesinde muayene ücreti kesiliyor.bu durumda ne değişiyor SB bürokratlarına sorsun.
0
Cevapla
Murat R.
Bence haklı! Hala bunlara oy veren geri kalmış İzmir'liler var!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir