Medimagazin logo

Rektörler terör saldırısının yaşandığı İstiklal Caddesi'ne karanfil bıraktı

İstanbul'da devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörleri, Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısının yaşandığı alana karanfil bıraktı
Kaynak: AA
Rektörler terör saldırısının yaşandığı İstiklal Caddesi'ne karanfil bıraktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin yaşamını yitirmesine, 81 vatandaşın yaralanmasına yol açan terör saldırısının meydana geldiği alana ziyaretler sürüyor.

İstanbul Üniversitesi koordinesinde kentte bulunan devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörleri de cübbelerini giyerek patlamanın yaşandığı alana geldi.

Gazetecilere açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, kentteki üniversiteler olarak terör saldırısını lanetlediklerini söyledi.

Saldırıyla Türk milletinin tarih boyunca birlikte yaşama, farklı düşünce ve kültürdeki insanlara huzur ve mutluluk getirme çabasına darbe indirilmek istendiğini kaydeden Ak, "Devletimizin ve milletimizin kararlılığı, bu tarihi yönünün daha da güçlendiğini gösterdi. Bundan sonra daha fazla birlikte yaşamanın gururunu taşıyacağımıza inanıyoruz. Türk milleti bir bütünlük içerisindedir. Hem kendi vatandaşları hem de ülkemize gelen misafirlerimiz için daha fazla güven içerisindedir." diye konuştu.

Açıklamanın ardından rektörler, patlamanın olduğu alanda oluşturulan platforma karanfil bıraktı.

rektor
patlama
istiklal caddesi
rektor
karanfil
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir