Medimagazin logo

Recep Akdağ aday olacak mı?

AK Parti'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı siyasi kulislerde dolaşan Sağlık eski Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ın bu göreve sıcak bakmadığı belirtildi.
Recep Akdağ aday olacak mı?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Adının kulislerde dolaşmasından rahatsız olduğu öğrenilen ve bu rahatsızlığını da partinin tüm üst organlarına "aday olmak istemiyorum" diyerek ileten Prof. Dr. Recep Akdağ, Haziran ayı içerisinde Erzurum'da düzenlediği basınla sohbet toplantısında tartışmalara son noktayı koymuştu.

Söz konusu toplantıda Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile ilgili gazetecilerin sorularına Akdağ şu karşılığı vermişti: "Şimdi size politik bir cevap olarak, 'İşin daha zamanına var' derim. Ama samimi bir cevap vermem gerekirse, daha önce de söyledim; ben belediye başkanlığını düşünmüyorum. Bunca yıl bakanlık yapmış bu şehrin evladı olarak şehrin insanının bunu düşünmesi yadırganmamalı diye düşünüyorum. Şimdi soruyorlar, "Sayın Başbakan size 'aday ol' derse" diye. Hemen söyleyeyim, "beni affedin" cevabını veririm. Bu kadar netim yani."

Akdağ'ın bu kadar net açıklamalarının ardından kent gündeminde de Sağlık eski Bakanı'nın adaylığıyla ilgili söylentiler ciddi oranda azaldı ve bu konudaki beklentilerde büyük ölçüde ortadan kalkmıştı. Ancak son günlerde yine söylentiler ortaya atılınca, Recep Akdağ'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmaylarına "Ben aday olmak istemiyorum. Ne olur bu konuda Sayın Başbakan'ı bilgilendirin" dediği öğrenildi. Akdağ'ın son olarak Hüseyin Çelik'e bu konudaki rahatsızlığını ilettiği bildirildi.

recep
akdağ
aday
olacak
mı?
Yorum (16)
Dr Hakan
Sıcak bakmaz tabi, belediye çalışanlarına bize yaptığı gibi bir şeyler yapsın da boydan boya yararlar adamı valla, doktorlara benzemez öyle kolay değil, herkes tepkisini doktorlar gibi nezih bir şekilde göstermez...
0
Cevapla
haydar
hayaldi gerçek oldu, size minnetarız...
0
Cevapla
Kardiyolog
Recep bey aday olun belki hekimlik mesleğine ve hekimlere biraz daha zarar verebilir siniz?
0
Cevapla
Md
Kurduğu sistemde çocuk doktoru olarak çalıştırmalı sayın Akdağ'ı...
0
Cevapla
hakan meriç
Bulunma hint kumaşı,değerli devlet adamı,örnek sağlık bakanı ne olur aday ol..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir